KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Anglicy zaśpiewają Marsyliankę. Wielka demonstracja na Wembley

To będzie wielki pokaz solidarności i jedności. Przed wtorkowym meczem Anglii z Francją najprawdopodobniej Marsyliankę, czyli francuski hymn, zaśpiewają również brytyjscy fani.
Jacek Stańczyk
Jacek Stańczyk
NIKLAS HALLE'N / AFP / NIKLAS HALLE'N / AFP

Na pewno słowa "Marsylianki" zostaną wyświetlone na telebimie na londyńskim stadionie. Od weekendu angielscy fani są zachęcani do tego, aby wesprzeć naród francuski śpiewając jego hymn. 

 - Powinniśmy w ten sposób pokazać naszą solidarność. To będzie mocny przekaz - uważa Michael Adams z oficjalnego fanklubu reprezentacji Anglii.  - Stańmy ramię w ramię z naszymi francuskimi braćmi i okażmy szacunek tym, który stracili życie w atakach - dodaje Garry Hodgkinson, również z fanklubu. Ich słowa są szeroko cytowane przez brytyjskie media. 

Z kolei selekcjoner reprezentacji Anglii Roy Hodgson powiedział w weekend: - Ten mecz będzie prawdziwą okazją do udowodnienia, że świat piłkarski jest zjednoczony przeciwko tym okrucieństwom. Reprezentacja Anglii i nasi fani pokażą solidarność z francuskimi przyjaciółmi we wtorkowy wieczór, prowadząc doping dla obu zespołów - jestem tego pewny. 

Już od piątku łuk nad stadionem ma barwy francuskiej flagi. Wyświetla się również przesłanie "Wolność, równość, braterstwo".

Mecz towarzyski Anglii z Francją odbędzie się we wtorek o godzinie 21 na londyńskim Wembley. Początkowo wydawało się, że po piątkowym ataku terrorystycznym w Paryżu spotkanie zostanie odwołane, ale ostatecznie obie federacje zdecydowały się zagrać. Na obiekcie pojawi się 70 tysięcy widzów, fani już zostali ostrzeżeni, że podjęte zostaną maksymalne środki bezpieczeństwa.

Dziennik "Daily Mirror" pisze, że akcja zabezpieczenia tego meczu będzie jedną z największych w historii. Fani już zostali poinformowani, że muszą pojawić się dużo wcześniej przed pierwszym gwizdkiem, bo będą bardzo dokładnie sprawdzani.

#dziejesiewsporcie: bolesna kontuzja zawodnika

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×