Piękny gol na Wembley. Podniosłe chwile przed meczem

Reprezentacja Anglii wygrała z Francją (2:0) w towarzyskim meczu rozegranym na Wembley. Podniosłe chwile miały miejsce przed jego rozpoczęciem.

Bartosz Zimkowski
EPA/ANDY RAIN / EPA/ANDY RAIN

Ceremonia otwarcia meczu miała inną oprawę niż zwykle. Najpierw wieńce w barwach Francji wnieśli na murawę Didier Deschamps, Roy Hodgson oraz książę William. Zamieniono również kolejność odgrywania hymnów i pierwszy odśpiewano Anglii, a następnie Marsyliankę.

Pierwsze minuty spotkania toczyły się głównie w środkowej strefie boiska. Publiczność nie reagowała żywiołowo na akcje obu drużyn i w ciszy przyglądała się poczynaniom na murawie.

Długo też żadna ze stron nie potrafiła stworzyć sobie klarownej okazji. Dopiero w 31. minucie Wayne Rooney zwiódł Laurenta Koscielnego i oddał strzał lewą nogą z linii pola karnego. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

Jak to się robi starszemu koledze pokazał osiem minut później Dele Alli. Zdecydował się na strzał z 20 metrów i był on niezwykle precyzyjny. Hugo Lloris mimo iż wyciągnął się do granic możliwości, to nie był w stanie sięgnąć piłki. Dla pomocnika Tottenhamu był to pierwszy gol w barwach seniorskiej reprezentacji.

Tuż po zmianie stron gospodarze zadali drugi cios. Wprowadzony w przerwie Paul Pogba stracił futbolówkę na własnej połowie. Ta trafiła na lewe skrzydło do Raheema Sterlinga, który dostrzegł niepilnowanego Rooney'a na piątym metrze. Snajper Manchesteru United ładnym wolejem umieścił piłkę w siatce.

Trójkolorowych było stać na jedną bardzo ładną akcję, gdy Pogba piętą odegrał futbolówkę do Anthony'ego Martiala, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z Jackiem Butlandem.

Anglia wygrała 2:0, a samo spotkanie na Wembley nie zachwyciło. Francja przerwała passę pięciu kolejnych zwycięstw. Natomiast dla Anglii była to pierwsza wygrana nad Trójkolorowymi od 1997 roku.

Anglia - Francja 2:0 (1:0)
1:0 - Dele Alli 39'
2:0 - Wayne Rooney 48'

Anglia: Joe Hart (46' Jack Butland) - Nathaniel Clyne, Gary Cahill, John Stones, Kieran Gibbs, Eric Dier, Dele Alli (88' Phil Jones), Ross Barkley (79' Jonjo Shelvey), Raheem Sterling (68' Adam Lallana), Harry Kane (80' Ryan Bertrand), Wayne Rooney.

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, Raphael Varane, Laurent Koscielny, Lucas Digne, Morgan Schneiderlin (83' Moussa Sissoko), Yohan Cabaye (57' Lassana Diarra), Blaise Matuidi (46' Paul Pogba), Hatem Ben Arfa (46' Kingsley Coman), Andre-Pierre Gignac (57' Olivier Giroud), Anthony Martial (67' Antoine Griezmann).