1/4 Copa del Rey: Mallorca bliżej awansu

Wciąż realne szanse na awans do półfinałów Copa del Rey mają wszystkie ekipy. W czwartkowy wieczór najpierw Athletic Bilbao zremisowało ze Sportingiem Gijon 0:0, a następnie Mallorca po golu w 67. minucie rozprawiła się z Betisem Sevilla 1:0. Rewanże odbędą się w przyszłym tygodniu.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Pierwszy czwartkowy mecz o półfinał Copa del Rey zakończył się bezbramkowym remisem. Najlepszą sytuację na zmianę wyniku mieli piłkarze Athletic Bilbao. W polu karnym faulowany był Fernando Llorente i sam poszkodowany zdecydował się uderzać z 11. metrów. Tym razem napastnik Basków przestrzelił i na tablicy pozostał rezultat 0:0. W kolejnych minutach obie ekipy próbowały zmienić wynik, a znacznie lepsze okazje przeprowadzali piłkarze Sportingu. Mimo to, kibice na San Mames nie obejrzeli bramek.

W drugim spotkaniu przez długi okres fani również nie byli świadkami bramek. Dopiero w 67. minucie Alhassane Keita pokonał golkipera Betisu.

Athletic Bilbao - Sporting Gijon 0:0

Real Mallorca - Betis Sevilla 1:0 (0:0)
1:0 - Keita 67'