Premier League: Chelsea Londyn i jej napastnik przełamali się

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Chelsea Londyn pokonała 1:0 Norwich City i awansuje w tabeli Premier League. Przewagę The Blues udokumentował po godzinie ten, który do bramki trafiał ostatnio od święta - Diego Costa.

Przed przerwą goli nie było. Przewagę pod względem posiadania piłki miał mistrz Anglii i po kilku akcjach zakotłowało się w polu karnym Norwich City. Na skrzydle atakował Pedro Rodriguez i akcje Hiszpana próbowali finalizować w środku Eden Hazard oraz Diego Costa.

Kilka strzałów zostało zablokowanych, dobrze spisali się bramkarze obu drużyn, a sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, choć protestowali jedni i drudzy. Generalnie pierwsza połowa nie zanudziła, ale również nie dostarczyła konkretów. Dopiero tuż przed przerwą zawrzało, kiedy Chelsea musiał ratować rozpaczliwym wślizgiem John Terry, a po kilkunastu sekundach Diego Costa uderzył na przeciwną bramkę za lekko, by zaskoczyć golkipera.

Chelsea oddała 10 strzałów, a Norwich 3. Ta statystyka dobrze oddawała obraz widowiska. Kontynuacja nastąpiła po przerwie. Momentami goście odgryzali się, ale generalnie wybijali piłkę z własnego pola karnego i czekali na tę jedną, jedyną szansę do kontrataku.

W końcu mistrz Anglii udokumentował przewagę golem. W 64. minucie Cesc Fabregas wykonał błyskawicznie rzut wolny i zaskoczył przeciwników. Na bramkę popędził duet hiszpański Pedro-Costa i ten drugi po mistrzowsku sfinalizował akcję. Diego Costa zdobył swojego, pierwszego gola od 603 minut.

Po chwili londyńczycy mogli zamknąć mecz, jednak Kurt Zouma trafił w poprzeczkę po rzucie wolnym i teoretycznie wszystko jeszcze mogło się wydarzyć. Chelsea nie wypuściła prowadzenia z rąk mimo małej nerwówki i uniknęła pasma czterech, ligowych porażek z rzędu, jakiej nie ma od 1998 roku. Dotychczas w sierpniu, wrześniu oraz październiku wygrywała tylko raz. Czy przełamie tę prawidłowość w najbliższych dniach?

Chelsea Londyn - Norwich City 1:0 (0:0)

1:0 - Diego Costa 64'

Chelsea: Asmir Begović - Branislav Ivanović, Kurt Zouma, John Terry, Kenedy - Nemanja Matić, Cesc Fabregas - Pedro Rodriguez (83' Oscar), Willian (87' Ramires), Eden Hazard (90' Cesar Azpilicueta) - Diego Costa.

Norwich: John Ruddy - Andre Wisdom, Ryan Bennett, Sebastien Bassong, Martin Olsson - Jonny Howson (73' Wes Hoolahan), Youssouf Mulumbu (73' Cameron Jerome), Gary O'Neil, Robbie Brady, Nathan Redmond - Dieumerci Mbokani (73' Graham Dorrans).

Żółte kartki: Willian (Chelsea) oraz Mulumbu, O'Neil, Bassong, Olsson (Norwich).

Sędzia: Craig Pawson.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty