Emigranci: Polskie strzelby znów wypaliły!

Robert Lewandowski w miniony weekend nie powiększył swojego dorobku bramkowego, ale to nie znaczy, że o Polakach nie było głośno w Europie. Sprawdźcie, którzy Biało-Czerwoni błysnęli w zagranicznych ligach.

Maciej Kmita

Kamil Grosicki (Stade Rennes)

Skrzydłowy reprezentacji Polski nie może przebić się do wyjściowej "11" Rennes, choć robi, co może, by przekonać do siebie Philippe'a Montaniera. Mecz 14. kolejki Ligue 1 z Bordeaux (2:2) też zaczął na ławce rezerwowych, by wejść do gry w 65. minucie i po 11 minutach zdobyć bramkę pięknym uderzeniem sprzed pola karnego.

Gol "Grosika" dał jego zespołowi prowadzenie 2:1, ale po chwili do wyrównania doprowadził Diego Contento.

To już czwarta ligowa bramka Grosickiego w bieżącym sezonie, dzięki czemu wespół z Giovannim Sio jest najlepszym strzelcem swojej drużyny. Warto jednak podkreślić, że Iworyjczyk rozegrał 1058 minut, podczas gdy Grosicki spędził na boisku raptem 543 minuty.

Kamil Grosicki powinien zmienić klub na taki, w którym będzie więcej grał?