LE: Dnipro już za burtą, męki Tottenhamu Hotspur w Azerbejdżanie

Wiosną Dnipro Dniepropietrowsk zagrało w Warszawie w finale Ligi Europy. Po porażce 1:3 z Lazio Rzym straciło szansę na awans z grupy. Tottenham Hotspur wymęczył skromne zwycięstwo 1:0 z Karabachem Agdam.

PAP

Kibiców w Polsce interesowały wyniki w grupie Lecha Poznań. Kolejorz wybrał się w najdalszy wyjazd do stolicy Portugalii, gdzie podzielił się punktami z miejscowym Belenenses Lizbona. W drugim spotkaniu ACF Fiorentina zremisowała 2:2 z FC Basel, co oznacza, że Lech zachował szansę na awans, ale stracił okazję, by zmniejszyć stratę do przedstawiciela Serie A.

Finalista poprzedniej edycji Ligi Europy Dnipro Dniepropietrowsk żegna się jak błyskawica z tegorocznymi rozgrywkami. Ukraińcy przegrali 1:3 z Lazio Rzym i nie dogonią już w ostatniej kolejce ani Włochów, ani AS Saint-Etienne. Klub z Ligue 1 zremisował 1:1 z Rosenborgiem Trondheim i ten punkcik przesądza o losie Ukraińców. Po odejściu Jewhena Konoplianki nie byli w stanie choć zbliżyć się do sukcesu z poprzedniego sezonu.

Karabach Agdam próbował zwiększyć swoje szanse na awans zwycięstwem z reprezentantem Premier League - Tottenham Hotspur. Widowisko nie stało na wysokim poziomie. Starali się Ryan Mason i Dani Quintana, ale nie bardzo mieli z kim współpracować. W 64. minucie Heung-Min Son trafił w poprzeczkę. To był już fragment meczu, w którym zarysowała się przewaga Kogutów. Potwierdził to strzał w słupek Dele Alliego. W końcu Tottenham zdobył wyczekiwanego gola. W 78. minucie Harry Kane wykorzystał strzałem głową dośrodkowanie z rzutu rożnego Christiana Eriksena.

Długo zanosiło się na niespodziankę w Augsburgu. Miejscowy FC dołuje w Bundeslidze, ale w czwartek prezentował się lepiej niż poprawnie i prowadził z Athletic Bilbao. Dopiero w ostatnich 10 minutach stracił dwa gole i przegrał z Baskami 2:3. W tej sytuacji Augsburg stracił miejsce premiowane awansem do fazy pucharowej na rzecz Partizana Belgrad, który odniósł ważne zwycięstwo 2:1 z AZ Alkmaar na wyjeździe.