20. kolejka Primera Division: Rewanż Barcelony, Villarreal remisuje

W pierwszej rundzie FC Barcelona przegrała tylko jedno spotkanie. W premierowej kolejce z Blaugraną rozprawili się piłkarze Numancii 1:0. W sobotę lider wziął udany rewanż na beniaminku i wygrał 4:1. W drugim meczu gracze Villarreal potwierdzili, że są w małym kryzysie i jedynie zremisowali z ostatnią Osasuną Pampeluna 1:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

FC Barcelona kontynuuje swoją rewelacyjną passę i rozprawiła się z Numancią. W pierwszej połowie z boiska wiało nudą, a beniaminek skutecznie realizował swój plan zdobycia punktu za pomocą skomasowanej defensywy. Dopiero po przerwie worek z bramkami się rozwiązał, a kolejne gole do swych pokaźnych dorobków dopisali Samuel Eto'o (19 bramek w sezonie), Lionel Messi (14) oraz Thierry Henry (12). W międzyczasie Jose Barkero świetnym strzałem z rzutu wolnego zmniejszył rozmiary porażki.

Po raz kolejny zawiodła ekipa Villarreal, która jedynie zremisowała z Osasuną Pampeluna 1:1. Ostatnia drużyna La Liga w końcu urwała punkty faworytom. Po pechowych porażkach z FC Barceloną i Realem Madryt Osa stanęła na drodze wicemistrzom kraju, którzy najprawdopodobniej nie utrzymają się w pierwszej czwórce po tej kolejce.

Villarreal - Osasuna Pampeluna 1:1 (1:0)
1:0 - Rossi 28'
1:1 - Dady 65'

FC Barcelona - Numancia 4:1 (0:0)
1:0 - Messi 50'
2:0 - Eto'o 54'
2:1 - Barkero 62'
3:1 - Henry 72'