Piast - Cracovia: Remis, który cieszy... Legię

W meczu na szczycie Ekstraklasy lider zremisował 2:2 z trzecią drużyną. Gole dla Piasta strzelali Martin Nespor oraz Bartosz Rymaniak, który zaliczył gola samobójczego. Dla gości trafiali Deniss Rakels oraz Paweł Jaroszyński.

Sebastian Kordek

Od pierwszego gwizdka sędziego obie drużyny były bardzo ostrożne. Nikt nie chciał zaryzykować odważniejszych ataków, przez co gra toczyła się głównie w środku pola. Jeśli sytuacje już się pojawiały, to wykończenie pozostawiało wiele do życzenia. Uderzenia Pawła Jaroszyńskiego i Erika Jendriska z Cracovii czy Mateusza Maka i Kamila Vacka z Piasta Gliwice dalekie były od ideału.

W 32. minucie goście wyszli na prowadzenie. Deleu dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne, a tam czekał już Deniss Rakels. Łotysz ładnym uderzeniem z woleja nie dał szans Jakubowi Szmatule.

Pasy po bramce Rakelsa osiągnęły przewagę, ale nie potrafiły jej udokumentować. Za to w ostatniej akcji pierwszej połowy lider wyprowadził potężny cios! Vacek dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę zgrać chciał Uros Korun i podał ją tak, że Bartosz Rymaniak wpakował futbolówkę do własnej siatki. Po kilku sekundach od wyrównania arbiter zakończył pierwszą odsłonę.

Po zmianie stron gospodarze byli o wiele ofensywniej usposobieni. W 53. minucie Marcin Pietrowski zagrał w pole karne do Martina Nespora, a ten nieatakowany przez nikogo pokonał Grzegorza Sandomierskiego strzałem po dłuższym słupku.

Niebiesko-Czerwoni długo nie cieszyli się z prowadzenia. Trzy minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Paweł Jaroszyński.

Do końca spotkania gra była bardzo wyrównana i żadna ze stron nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Mecz zakończył się podziałem punktów, a to najlepszy wynik dla Legii Warszawa.

Piast Gliwice - Cracovia 2:2 (1:1)
0:1 - Deniss Rakels 32'
1:1 - Bartosz Rymaniak 45'(sam)
2:1 - Martin Nespor 53'
2:2 - Paweł Jaroszyński 56'

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Kornel Osyra, Uros Korun, Hebert Silva Santos - Kamil Vacek, Marcin Pietrowski - Bartosz Szeliga (61' Tomasz Mokwa), Mateusz Mak (87' Paweł Moskwik), Patrik Mraz - Josip Barisić, Martin Nespor (81' Sasa Zivec).

Cracovia: Grzegorz Sandomierski - Deleu, Bartosz Rymaniak, Piotr Polczak, Paweł Jaroszyński - Miroslav Covilo, Damian Dąbrowski - Deniss Rakels (87' Mateusz Wdowiak), Mateusz Cetnarski (75' Jakub Wójcicki), Erik Jendrisek (81' Dariusz Zjawiński) - Marcin Budziński.

Żółte kartki: Nespor, Moskwik (Piast) oraz Rymaniak (Cracovia).