Serie A: Zwycięstwo Interu

W meczu kończącym zmagania w 20. kolejce Serie A Inter Mediolan pokonał Sampdorię Genua, dzięki czemu utrzymał pozycję lidera. O triumfie gospodarzy zadecydowało trafienie Brazylijczyka Adriano z doliczonego czasu gry pierwszej odsłony.

Adam Kiołbasa

W pierwszej połowie przeważali Nerazzurri, którzy jednak bardzo długo nie potrafili otworzyć wyniku. W 40. minucie za protesty na trybuny został odesłany Jose Mourinho, a w doliczonym czasie gry bramkę na wagę trzech punktów strzelił Adriano.

Po zmianie stron Sampa starała się doprowadzić do wyrównania, ale nie udała jej się ta sztuka. Mało tego, to gospodarze byli bliżej podwyższenia wyniku na 2:0, bowiem po strzale Dejana Stankovicia futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Inter z 46 punktami na koncie jest liderem włoskiej Serie A i wyprzedza drugi Juventus o trzy oczka. Sampa ma 20 oczek na koncie i jest piętnasta.

Inter Mediolan - Sampdoria Genua 1:0 (1:0)
1:0 - Adriano 45'+2'

Inter Mediolan : Julio Cesar - Maicon, Samuel (46' Cordoba), Chivu (84' Maxwell), Santon, J. Zanetti, Cambiasso, Muntari, Stanković, Adriano, A. Mancini (78' Figo).

Sampdoria Genua: Castellazzi - Raggi (60' Ziegler), Palombo, Gastaldello (49' Padalino), Stankevicius, Dessena, Sammarco, D. Franceschini (63' Bellucci). Pieri, Delvecchio, Pazzini.

Żółte kartki: Chivu (Inter) oraz Stankevicius, Sammarco, Pazzini, Franceschini (Sampdoria).

Sędzia: Celi.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)