Jupiler League: Wygrana Anderlechtu, 90 minut Wasilewskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

W ostatnim pojedynku 22. kolejki Jupiler League Anderlecht Bruksela pokonał w stolicy Belgii Excelsior Mouscron 2:1. Całe spotkanie w barwach Fiołków rozegrał <b>Marcin Wasilewski</b>.

Mistrzowie Belgii objęli prowadzenie już w 13. minucie dzięki bramce Jana Polaka. Po siedmiu minutach na 2:0 podwyższył Luigi Pieroni i było już niemal pewne, że Anderlecht tego meczu nie przegra. Excelsior w ostatnich tygodniach jest bowiem jedną z najgorzej spisujących się drużyn Jupiler League. Goście odpowiedzieli dopiero w 89. minucie trafieniem Bertina Tomou.

Całe spotkanie w barwach Anderlechtu rozegrał Marcin Wasilewski, który w 33. minucie został ukarany, już po raz dziewiąty w tym sezonie, żółtą kartką.

Anderlecht Bruksela ? Excelsior Mouscron 2:1 (2:0)

1:0 - Polak 13?

2:0 - Pieroni 20?

2:1 - Tomou 89?