Premier League: Man City wyrwał zwycięstwo. Gol bezpośrednio z rzutu rożnego

Manchester City golami w ostatnich minutach wygrał w meczu 20. kolejki Premier League z Watford 2:1. Dla Szerszeni bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył Ben Watson.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA/Peter Powell / PAP/EPA/Peter Powell

Pierwsze minuty pojedynku na obiekcie beniaminka pokazały, że Watford nie ma zamiaru cofnąć się pod własne pole karne i tutaj czekać na ataki wicemistrza Anglii.

Przed upływem pierwszego kwadransa doskonałą okazję miał Odion Ighalo. Najlepszy strzelec Watfordu minął Nicolasa Otamendiego i miał przed sobą już tylko Joe Harta. Ten szybko wyskoczył z linii bramkowej, skrócił kąt i nogą zatrzymał uderzenie Ighalo.

Kolejne minuty należały już do gości. Aktywny był Kevin De Bruyne i jego kąśliwy strzał sparował Heurelho Gomes. Do przerwy gole jednak nie padły.

Dziesięć minut po przerwie Ben Watson tak dośrodkował z rzutu rożnego, że piłka po prześliźnięciu się przez czuprynę Aleksandara Kolarova wpadła do siatki The Citizens. Rudowłosy pomocnik Watfordu mógł cieszyć się z trafienia bezpośrednio z kornera.

Man City był w złej sytuacji, ponieważ w przypadku porażki traciłby do Arsenalu aż sześć punktów. Dopiero osiem minut przed końcem Manuel Pellegrini mógł celebrować zdobycie bramki.

Kolarov dośrodkował piłkę z rzutu rożnego na siódmy metr, gdzie Yaya Toure pięknym strzałem w okienko ucieszył fanów The Citizens. 180 sekund później wicemistrz Anglii już prowadził. Jesus Navas wrzucił futbolówkę w "szesnastkę" i najniższy na boisku Sergio Aguero uderzeniem głową pokonał Gomesa.

Man City grał przeciętnie, a mimo to wygrał i zgarnął cenne trzy punkty. Awansował na drugie miejsce, a Szerszenie pozostały na dziewiątej lokacie. Dla The Citizens było to pierwsze zwycięstwo na wyjeździe od trzech miesięcy.

Watford - Manchester City 1:2 (0:0)
1:0 - Ben Watson 55'
1:1 - Yaya Toure 82'
1:2 - Sergio Aguero 85'

Watford: Heurelho Gomes - Allan Nyom, Craig Cathcart, Miguel Britos, Jose Holebas, Almen Abdi, Etienne Capoue, Ben Watson, Jose Manuel Jurado (80' Adlene Guedioura), Odion Ighalo, Troy Deeney.

Manchester City: Joe Hart - Bacary Sagna, Nicolas Otamendi, Eliaquim Mangala (75' Wilfried Bony), Aleksandar Kolarov, Fernandinho, Yaya Toure, Kevin De Bruyne, David Silva, Raheem Sterling (60' Jesus Navas), Sergio Aguero (86' Martin Demichelis).

Żółte kartki: Allan Nyom (Watford).

Sędzia: Martin Atkinson.

Niesamowita historia przyjaźni Messiego i Ronaldinho od... pierwszego gola Niesamowita historia przyjaźni Messiego i Ronaldinho od... pierwszego gola