Puchar Anglii: Degrengolada Aston Villi trwa, zaledwie remis z IV-ligowcem!

Nieprawdopodobną zapaść przeżywa Aston Villa. Podopieczni Remiego Garda zaliczyli 16. z rzędu mecz bez zwycięstwa, zaledwie remisując w Pucharze Anglii z IV-ligowym Wycombe Wanderers 1:1!

Szymon Mierzyński

Po pierwszej połowie wydawało się, że The Villans poradzą sobie z rolą faworyta i wyjadą z Adams Park z awansem. W 22. minucie bowiem Micah Richards otrzymał podanie od Carlesa Gila i trafił do siatki niezbyt mocnym, za to bardzo precyzyjnym uderzeniem przy dalszym słupku.

Tuż po przerwie zespół Garetha Ainswortha sprawił jednak sensację i doprowadził do wyrównania. Ashley Westwood staranował w polu karnym Matta Bloomfielda i po tym bezdyskusyjnym faulu sędzia Michael Oliver podyktował jedenastkę, którą pewnie wykorzystał Joe Jacobson.

Aston Villa próbowała jeszcze zdobyć zwycięskiego gola, lecz radziła sobie kiepsko i ostatecznie tylko zremisowała z grającym na co dzień w League 2 (czwarty poziom rozgrywkowy) Wycombe Wanderers 1:1. Czeka nas zatem powtórka na Villa Park.

Outsider Premier League zaliczył w sobotę 16. z rzędu mecz bez zwycięstwa. Po raz ostatni triumfował 22 września ubiegłego roku, gdy pokonał u siebie Birmingham City. To spotkanie odbyło się w ramach Pucharu Ligi Angielskiej.

Wycombe Wanderers - Aston Villa 1:1 (0:1)
0:1 - Micah Richards 22'
1:1 - Joe Jacobson (k.) 50'

Rafał Sonik: Wrócę wygrać Dakar za rok