Ligue 1: Gol Kamila Grosickiego, Stade Rennes coraz bliżej czołówki!

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Stade Rennes już na 5. miejscu w tabeli Ligue 1! W wyjazdowym pojedynku z ESTAC Troyes podopieczni Philippe Montaniera pokazali wielki charakter i wygrali 4:2, a jedną z bramek zdobył Kamil Grosicki!

Zespół gości rozpoczął fatalnie, bo bardzo szybko przegrywał 0:2. Równie szybko się jednak pozbierał i do przerwy miał już w garści wynik gwarantujący pełną pulę! Te wydarzenia miały miejsce bez udziału Polaka, który pojawił się na boisku dopiero w 75. minucie, zastępując Ousmane Dembele.

Siedem minut później Kamil Grosicki przypieczętował zwycięstwo Stade Rennes, gdy na pełnej szybkości zbiegł z prawego skrzydła w pole karne, oszukał dwóch rywali i spokojnie skierował piłkę do siatki z ostrego kąta.

To już 6. gol "Grosika" w 18. występie w obecnym sezonie Ligue 1. Jego drużyna tymczasem awansowała na 5. miejsce w tabeli, a do Angers SCO, które jest wiceliderem traci zaledwie trzy punkty. Podopieczni Philippe'a Montaniera mają więc realną szansę na podium, a to gwarantuje udział w Lidze Mistrzów!

W pozostałych wieczornych meczach 21. kolejki również nie brakowało emocji. Po pełną pulę sięgnęły Girondins Bordeaux i SC Bastia, zaś starcia EA Guingamp z FC Nantes i GFC Ajaccio ze Stade Reims zakończyły się remisami 2:2. Ekipa z Korsyki zanotowała 11. z rzędu spotkanie bez porażki.

21. KOLEJKA LIGUE 1:

ESTAC Troyes - Stade Rennes 2:4 (2:3) 1:0 - Fabien Camus 7' 2:0 - Corentin Jean 16' 2:1 - Fallou Diagne (k.) 21' 2:2 - Ousmane Dembele 29' 2:3 - Fallou Diagne (k.) 38' 2:4 - Kamil Grosicki 82'

EA Guingamp - FC Nantes 2:2 (2:0) 1:0 - Nicolas Benezet 3' 2:0 - Yannis Salibur 24' 2:1 - Christophe Kerbrat (sam.) 64' 2:2 - Youssouf Sabaly 90+2'

Girondins Bordeaux - Lille OSC 1:0 (0:0) 1:0 - Cheick Diabate 51'

SC Bastia - Montpellier HSC 1:0 (0:0) 1:0 - Floyd Ayite 48'

GFC Ajaccio - Stade Reims 2:2 (1:2) 1:0 - Khalid Boutaib 2' 1:1 - Nicolas De Preville 23' 1:2 - Nicolas De Preville 31' 2:2 - Damjan Djoković 72'

Bayern szuka konkurenta dla "Lewego"? "Jeśli masz cudowną narzeczoną, nie patrz na inne"

Źródło: Foto Olimpik/x-news