Premier League: Słaby Man Utd wygrał z Liverpoolem

Manchester United oddając zaledwie jeden celny strzał wygrał na Anfield z Liverpoolem. Zwycięską bramkę zdobył pod koniec meczu Wayne Rooney.
Bartosz Zimkowski
PAP/EPA

To był 195. mecz w ponad stuletniej historii rywalizacji obu drużyn. Lepszy bilans mają Czerwone Diabły, ale w niedzielę nie były faworytem.

Pierwsza połowa była przeciętna. Żadna z drużyn nie chciała zaatakować większą ilością zawodników i to przełożyło się na sytuacje podbramkowe. Zaledwie jeden celny strzał oddano na bramkę przeciwnika. Uczynił to Adam Lallana w 10. minucie, a w niezłej sytuacji przy dobitce znalazł się Roberto Firmino. Brazylijczyk uderzył jednak tuż obok słupka.

Goście nie oddali ani jednego celnego strzału, a zupełnie niewidoczny i odcięty od podań był Wayne Rooney. Niewiele na skrzydłach zrobili Anthony Martial oraz Jesse Lingard. Na dodatek kontuzji doznał Ashley Young i musiał zastąpić go 18-letni Cameron Borthwick-Jackson.

Po zmianie stron znów przeważali miejscowi i tworzyli sobie groźniejsze okazje. W 51. minucie w pole karne MU wpadł Emre Can i oddał płaski strzał, który David de Gea wybił nogą na korner.

Kolejne minuty to lepsza dyspozycja klubu z Anfield, a Czerwone Diabły nie potrafiły zagrozić bramce strzeżonej przez Simona Mignoleta. Louis van Gaal szukał zmiany gry swojego zespołu poprzez zmiany i na murawie zameldowali się Juan Mata oraz Memphis Depay.

Przyniosły one skutek, ponieważ w 78. minucie to Mata dośrodkował futbolówkę na ósmy metr, gdzie Marouane Fellaini uderzył piłkę głową w poprzeczkę, ale dobitka Rooney'a była już skuteczna. To był pierwszy celny strzał Man Utd.

Juergen Klopp zareagował błyskawicznie. Na murawę desygnował Christiana Benteke, ale Belg nie zmienił losów spotkania. Man Utd wygrał 1:0 i dla van Gaala było to czwarte kolejne zwycięstwo nad Liverpoolem w lidze. W Premier League MU ma sześć punktów więcej od The Reds.

Liverpool FC - Manchester United 0:1 (0:0)
0:1 - Wayne Rooney 78'

Liverpool: Simon Mignolet - Nathaniel Clyne, Kolo Toure (81' Christian Benteke), Mamadou Sakho, Alberto Moreno, Jordan Henderson, Lucas Leiva, Emre Can, James Milner (90' Steven Caulker), Adam Lallana (76' Jordon Ibe), Roberto Firmino.

Manchester United: David de Gea - Matteo Darmian, Chris Smalling, Daley Blind, Ashley Young (42' Cameron Borthwick-Jackson), Morgan Schneiderlin, Marouane Fellaini, Ander Herrera (72' Memphis Depay), Anthony Martial, Jesse Lingard (66' Juan Mata), Wayne Rooney.

Żółte kartki: Chris Smalling, Marouane Fellaini (Man Utd).

Sędzia: Mark Clattenburg.

Widzów: 43865.

Polska - Macedonia. Rafał Gliński: Popełniliśmy błędy, a rywale poczuli krew

Czy Man Utd zakończy sezon w pierwszej czwórce?