Messi poczuł ból w nodze. Enrique uspokaja

Leo Messi rozegrał tylko 45 minut w niedzielnym meczu Barcelony z Athletic Bilbao (6:0). Argentyńczyk nie wyszedł na drugą połowę. Jak ujawnił po spotkaniu Luis Enrique, Messi poczuł ból w mięśniu nogi.

Tomasz Skrzypczyński
PAP

To Lionel Messi rozpoczął strzelanie na Camp Nou, gdy w 6. minucie wykorzystał rzut karny. W kolejnych minutach był jak zwykle jednym z najaktywniejszych zawodników Barcelony i stwarzał wiele sytuacji swoim kolegom z drużyny. Na drugą połowę jednak nie wyszedł.

Messi pozostał w szatni, a jego miejsce zajął Arda Turan. Jak podały hiszpańskie media gwiazdor Dumy Katalonii poczuł ból w mięśniu uda i razem z Luisem Enrique postanowili nie ryzykować.

Trener Barcelony przyznał po spotkaniu, że nie chciał, by w takiej sytuacji piłkarz wychodził na drugą połowę. - Nie było sensu ryzykować. Ma lekkie przeciążenie, w poniedziałek zostaną wykonane badania - ujawnił Enrique.

Już w środę mistrza Hiszpanii czeka kolejne spotkanie z ekipą z Bilbao, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Króla.

Polska - Macedonia. Rafał Gliński: Popełniliśmy błędy, a rywale poczuli krew

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)