Athletic Bilbao wygrał w derbach Kraju Basków! 7 bramek na San Mames

Po dwóch ligowych porażkach z rzędu ponownie do pierwszej szóstki zbliżył się Athletic Bilbao. W niedzielne popołudnie Baskowie pokonali w derbach regionu Eibar 5:2.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / Luis Tejido

Eibar do derbów Kraju Basków przystępowało z czterema ligowymi zwycięstwami z rzędu. Pierwsze minuty starcia z Athletic Bilbao wskazywały, że seria zostanie przedłużona, ponieważ już w 4. minucie wynik spotkania otworzył najlepszy strzelec ekipy - Borja Baston. Do przerwy rządzili już jednak tylko gospodarze.

Do wyrównania doprowadził Aritz Aduriz, który popisał się kapitalnym strzałem nożycami, a następnie dwa dośrodkowania ze stałych fragmentów gry Benata Etxebarrii na bramki po uderzeniach głową zamienili Sabin Merino oraz Aymeric Laporte.

Tuż po zmianie stron sędzia podyktował wątpliwego karnego dla Eibar i po raz 14. w tym sezonie do siatki trafił Baston. Odpowiedź Athletic była jednak błyskawiczna, a celnym wolejem prowadzenie podwyższył Aduriz.

To nie był koniec strzelaniny na San Mames. W samej końcówce piłkę do własnej siatki skierował defensor Eibar - Mauro dos Santos i ostatecznie gospodarze wygrali w ramach 21. kolejki 5:2.

Athletic Bilbao - SD Eibar 5:2 (3:1)
0:1 - Baston 4'
1:1 - Aduriz 12'
2:1 - Sabin 27'
3:1 - Laporte 40'
3:2 - Baston (k.) 50'
4:2 - Aduriz 52'
5:2 - Mauro dos Santos (sam.) 80'