Znamy komplet półfinalistów Pucharu Króla! Valencia dalej w grze!

Valencia pokonała na wyjeździe UD Las Palmas 1:0 w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Króla. W pierwszym spotkaniu padł remis 1:1 i to "Nietoperze" znalazły się w najlepszej czwórce rozgrywek.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
East News

Gary Neville Valencię przejął na początku grudnia i do tej pory mógł cieszyć się ze zwycięstw jedynie w rozgrywkach Pucharu Króla. W Lidze Mistrzów i Primera Division dowodzona przez Anglika ekipa zaliczyła 5 remisów i 3 porażki. W lidze "Nietoperze" plasują się dopiero na 11 miejscu, dlatego to rozgrywki pucharowe mogą zapewnić im grę w Europie w kolejnym sezonie.

W rewanżowym spotkaniu na boisku Las Palmas początkowo dominowali goście, którzy przewagę udokumentowali golem w 20 minucie. Andre Gomes zagrał płaską piłkę w pole karne, a celnym strzałem popisał się Rodrigo.

Gospodarze przebudzili się dopiero w końcówce meczu i zawzięcie szukali trafienia, który zapewniłby dogrywkę. Mimo wielu strzałów, wynik już się nie zmienił. Valencia wygrała 1:0 i znalazła się w kolejnej rundzie rozgrywek.

Podopieczni Neville'a w półfinale Pucharu Króla dołączyli do Barcelony, Celty Vigo i Sevilli.

UD Las Palmas - Valencia CF 0:1 (0:1)
0:1 - Rodrigo 20'

Pierwszy mecz: 1:1
Awans: Valencia

Nowy napastnik Lecha - nowa gwiazda Ekstraklasy?
Źródło: TVP S.A.