22. kolejka Serie A: Zwycięstwo Genoi, Inter i Roma na remis

W meczach 22. kolejki Serie A nie obyło się bez niespodzianek. Po sobotniej porażce Juventusu Turyn w konfrontacji z Cagliari Calcio, w niedzielne popołudnie Inter Mediolan tylko zremisował na San Siro 1:1 z Torino Calcio, a AS Roma podzieliła się punktami na wyjeździe z Regginą Calcio. Całą pulę zgarnęła FC Genoa.

Adam Kiołbasa

Inter co prawda przeważał w konfrontacji z Toro, ale Bordowi grali odważnie, dzięki czemu do przerwy udało im się bezbramkowo remisować. Zaraz po przerwie niespodziewanie na prowadzenie wyprowadzić gości Rolando Bianchi, jednak na to trafienie odpowiedzieć zdołał Nicolas Burdisso. Później swoje szanse mieli Hernan Crespo, Zlatan Ibrahimović i Ricardo Quaresma, ale dwóch pierwszych trafiło w słupek, a ten ostatni zmarnował znakomitą okazję.

Zawiodła także AS Roma. Giallorossi przegrywali po trafieniu z rzutu karnego Bernardo Corradiego, ale jeszcze w pierwszej odsłonie do wyrównania zdołał doprowadzić David Pizarro. Ten sam zawodnik wyprowadził podopiecznych Luciano Spallettiego na prowadzenie, ale ostatecznie dzięki Cozzie Reggina zdobyła cenny punkt.

Bardzo szczęśliwe zwycięstwo odniosła FC Genoa, która trafiła dopiero w 88. minucie. Zwycięski cios ekipie Citta di Palermo zadał Domenico Criscito. Tym samym Rossoblu powiększyli swoją przewagę nad piątą Romą.

Nie bez problemów, ale wygrała Atalanta, która triumfowała dzięki Guarente. Co prawda w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Mascara, ale sędzia anulował prawidłowo strzelonego gola.

Po raz kolejny Chievo udowodniło, że nie ma zamiaru spaść do drugiej ligi i tym razem zremisowało 1:1 z Sampdorią. Goście objęli prowadzenie dzięki Giampaolo Pazziniemu, ale po chwili do wyrównania zdołał doprowadzić Rigoni.

Do niespodzianki doszło w Sienie, gdzie miejscowy klub, który przez ponad połowę grał w liczebnej przewadze uległ US Lecce 1:2. Dla gości trafiali: Tiribocchi i Castillo, a dla miejscowych bramkę zdobył Ghezzal.

Z powodu mgły przełożony na poniedziałek został mecz, w którym FC Bologna miała podejmować ACF Fiorentinę. W niedzielę wieczorem czeka nas z kolei jeszcze hit kolejki, w którym Lazio Rzym zmierzy się z AC Milanem.