Bundesliga: Bayer rozbił Hannover, sześć goli w Bremie, Schalke tym razem nie zawiodło

Bayer Leverkusen nie dał żadnych szans Hannoverowi 96 (3:0), który jest coraz poważniej zagrożony degradacją. Hertha Berlin po bezbarwnym początku rundy rewanżowej (0:0 z FC Augsburg) rozegrała emocjonujący mecz i zremisowała 3:3 z Werderem.

Konrad Kostorz
East News

Aptekarze na inaugurację zawiedli i nie pokonali na wyjeździe TSG 1899 Hoffenheim (1:1). Tym razem zespół Rogera Schmidta zagrał na miarę oczekiwań, będąc zdecydowanie lepszym od ekipy Thomasa Schaafa. Bayer dominował od samego początku, ale długo nie potrafił zmusić do kapitulacji Rona-Roberta Zielera. Wreszcie w 44. minucie Stefan Kiessling atomowym strzałem głową wykorzystał centrę Hakana Calhanoglu z rzutu rożnego.

Po przerwie obraz gry się nie zmieniał i miejscowi nadal nie pozostawali outsiderowi żadnych złudzeń. Pecha miał Calhanoglu, po strzale którego piłka odbiła się od poprzeczki, słupka i linii bramkowej! Rozstrzygnięcie zapadło po uderzeniu z rzutu karnego Javiera Hernandeza, a "jedenastkę" wykorzystał rozgrywający bardzo dobre zawody Kiessling. Hannover w końcówce parę razy zagroził Berndowi Leno, ale nie strzelił nawet gola kontaktowego, a wynik ustalił po ładnej akcji i technicznym uderzeniu "Chicharito".

Obaj Polacy - Sebastian Boenisch i Artur Sobiech - usiedli na ławce rezerwowych i tym razem trenerzy nie skorzystali z ich usług. Rywale napastnika Die Roten, Hugo Almeida i Adam Szalai, nie wyróżniali się jednak i możliwe, że Schaaf zmieni hierarchię w ataku.

Wielkie emocje w Bremie! Wszystko wskazywało na zwycięstwo Herthy po pięknych golach Vladimira Daridy (Czech oddał fenomenalny strzał z ponad 30 metrów) oraz Marvina Plattenhardta, który uderzył potężnie pod poprzeczkę z rzutu wolnego, ale Werder podniósł się z kolan i odrobił stratę! W 75. minucie "jedenastki" nie zmarnował Claudio Pizarro (180. gol w Bundeslidze), a chwilę później celną "główką" popisał się Santiago Garcia. Remis bardziej cieszy miejscowych, a miejsce Herthy na podium wkrótce może stać się zagrożone.

Augsburg i Eintracht miały przed pierwszym gwizdkiem identyczną liczbę punktów i status quo został zachowany. W bezpośrednim starciu gole nie padły, a w efekcie żadna z drużyn nie oddaliła się znacząco od strefy spadkowej.

Schalke zmazało plamę po domowej porażce 1:3 z Werderem i wypunktowało beniaminka z Darmstadt. Najpierw z bliska trafił Max Meyer, a po przerwie dał o sobie znać rewelacyjny Leroy Sane, który po podaniu Meyera wygrał pojedynek z Christianem Mathenią. Gospodarze byli bezradni w starciu z wyżej notowanym rywalem i przegrali zasłużenie.

Bayer Leverkusen - Hannover 96 3:0 (1:0)
1:0 - Kiessling 44'
2:0 - Hernandez (k.) 62'
3:0 - Hernandez 87'

Bayer: Leno - Hilbert (79' Jedvaj), Tah, Toprak, Wendell - Bellarabi (79' Mehmedi), Kampl, Kramer, Calhanoglu (73' Brandt) - Hernandez, Kiessling.

Hannover: Zieler - Sakai, Marcelo, Gulselam, Albornoz - Hoffmann - Yamaguchi, Schmiedebach (65' Bech), Prib (76' Saint-Maximin) - Szalai, Almeida.

FC Augsburg - Eintracht Frankfurt 0:0

SV Darmstadt 98 - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:2 (0:1)
0:1 - Meyer 43'
0:2 - Sane 53'

Werder Brema - Hertha Berlin 3:3 (0:2) 0:1 - Darida 29' 0:2 - Plattenhardt 41' 1:2 - Bartels 67' 1:3 - Kalou 71' 2:3 - Pizarro (k.) 75' 3:3 - Garcia 77'