Sparingowo: Śląsk Wrocław lepszy od I-ligowca

Śląsk Wrocław w ostatnim meczu sparingowym przed wznowieniem rozrywek Ekstraklasy pokonał 2:1 I-ligowego Chrobrego Głogów. Bramki dla WKS-u padły w drugiej połowie spotkania.

Artur Długosz
PAP

Dla Śląska Wrocław był to ostatni sparing przed meczem z Wisłą Kraków już w ramach rozgrywek Ekstraklasy. Dwukrotni mistrzowie Polski właśnie wrócili ze zgrupowania w Trzebnicy, a Romuald Szukiełowicz nieco zamieszał w wyjściowym składzie swojego zespołu.

Na murawie zameldowali się jednak nowi zawodnicy WKS-u: Andras Gosztonyi, Lasza Dwali, Ryota Morioka oraz testowany Igor Tyszczenko. Zwłaszcza ten pierwszy pokazał się z bardzo dobrej strony. Węgier był bardzo aktywny i na lewej stronie pomocy z łatwością ogrywał obrońców Chrobrego Głogów.

I-ligowiec groźny był natomiast głównie po akcjach z kontry oraz po stałych fragmentach. Tak też padł pierwszy gol dla Chrobrego. W 26. minucie znani z występów w zielono-biało-czerwonych barwach bracia Machajowie ładnie rozegrali rzut rożny, po którym precyzyjnym strzałem popisał się Mateusz Długołęcki. Źle w tej sytuacja spisała się defensywa WKS-u.

Druga połowa toczyła się już głównie pod dyktando Śląska. Wrocławianie śmiało atakowali, a Chrobry głównie się bronił. Do remisu zespół z Ekstraklasy doprowadził w 52. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Petera Grajciara. Fatalną interwencją w tej sytuacji popisał się bramkarz głogowian. - Nie ma prawa coś takiego wpaść. Widziałem protesty moich zawodników jeśli chodzi o faul, ale na pewno nie będę w tym szukał winy - mówił po meczu Ireneusz Mamrot, trener Chrobrego.

Śląsk nie zadowolił się jednym golem. 10 minut po trafieniu Grajciara, precyzyjną wrzutkę z rzutu wolnego Dudu Paraiby na gola zamienił Kamil Biliński. Wychowanek WKS-u w efektowny sposób złożył się do woleja i nie dał szans rezerwowemu bramkarzowi przyjezdnych, Mariuszowi Rzepeckiemu.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Śląsk pokonał Chrobrego 2:1. Za 8 dni wrocławianie podejmować będą Wisłę Kraków.

Śląsk Wrocław - Chrobry Głogów 2:1 (0:1)
0:1 - Mateusz Długołęcki 26'
1:1 - Karol Szymański (sam.) 52'
2:1 - Kamil Biliński 61'

Śląsk: Pawełek (60' Wrąbel) - Tyszczenko (46' Zieliński), Celeban (46' Wiech), Pawelec (46' Paraiba), Dwali, Gecov (46' Kokoszka), Grajciar (55' Hołota), Ostrowski (46' Dankowski), Morioka, Gosztonyi, Kaczmarek (55' Biliński).

Chrobry: Szymański (60' Rzepecki) - Ilków-Gołąb (46' Ziemniak), Długołęcki (30' Michalec), Horoszkiewicz (60' Długołęcki), Samiec (60' Hodowany), Machaj M. (46' Pisarczuk), Gąsior (46' Malinowski), Kościelniak (46' Sędziak), Szczepaniak (70' Niewieściuk), Machaj B. (60' Bednarski), Wojciechowski (46' Górski).

Żółte kartki: Pawelec (Śląsk) oraz Sędziak (Chrobry).