Serie A znów wyróżniła świetną interwencję Łukasza Skorupskiego (wideo)

Parada Łukasza Skorupskiego z meczu przeciwko SSC Napoli znalazła się wśród pięciu najpiękniejszych w 22. kolejce. W 24. serii gier polski golkiper Empoli FC znów zaimponował Włochom i ponownie został doceniony przez oficjalny kanał Serie A.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAOLO MAGNI
W 37. minucie meczu z Atalantą Bergamo, który zakończył się remisem 0:0, Jasmin Kurtić stanął oko w oko z Łukaszem Skorupskim, ale bramkarz Empoli FC szybko wyszedł na przedpole i ręką obronił mocne uderzenie słoweńskiego pomocnika.

Nie była to zresztą jedyna udana interwencja Skorupskiego w niedzielnym pojedynku. Polak w pierwszej połowie kilka razy bronił skutecznie i zebrał - nie po raz pierwszy w tym sezonie - pochlebne recenzje od włoskich dziennikarzy.

Wyróżnione w 24. kolejce Serie A zostały również interwencje Cipriana Tatarusanu z Fiorentiny, Pierluigiego Golliniego z Hellasu Werona, Stefano Sorrentino z US Palermo oraz Daniele Padellego z Torino FC.

Zobacz najpiękniejsze parady 24. kolejki Serie A. Kliknij!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)