Gwiazda Bayeru Leverkusen kontuzjowana

Javier Hernandez nie wystąpi w najbliższym spotkaniu ligowym Bayeru Leverkusen. Piłkarz doznał kontuzji mięśniowej, która wykluczy go z gry co najmniej na kilka dni.
Mateusz Karoń
/ AFP

Meksykanin urazu nabawił się podczas wtorkowego spotkania Pucharu Niemiec przeciwko Werderowi Brema, które Bayer przegrał 1:3. Hernandez został zmieniony w 57. minucie. Wcześniej, przed przerwą zdobył gola, dającego gospodarzom prowadzenie - wykorzystał rzut karny po faulu na Stefanie Kiesslingu.

Dla Rogera Schmidta strata Hernandeza jest szczególnie bolesna. To bardzo istotny gracz dla ofensywnych założeń zespołu z Leverkusen. Latem Manchester United sprzedał go za 11 milionów euro.

W sobotę Bayer Leverkusen rozegra wyjazdowy mecz z SV Darmstadt 98. "Aptekarze" walczą o awans do Ligi Mistrzów. Ostatni zespół, który znajduje się w strefie gwarantującej eliminacje Champions League, to Schalke 04. "Koengisblauen" zgromadzili punkt więcej.

Czy Bayer Leverkusen poradzi sobie bez Javiera Hernandeza?