SPL: Debiut Krysiaka!

W sobotnich spotkaniach na szkockich boiskach zobaczyliśmy dwóch polskich bramkarzy. Po 90 minutach w szatni lepszy nastrój miał Artur Boruc, który zachował czyste konto, a jego Celtic pewnie pokonał Hearts 3:0. Natomiast Łukasz Załuska dopiero w ostatnich minutach został zmuszony do kapitulacji.

Daniel Rosół

Drużyna Celitku, która wciąż ma czteropunktową stratę do Rangers, nie miała problemów z pokonaniem Serc. Już w 14. minucie, dali przyjezdnym znać, że nie zamierzają zanotować wpadki. Lewą stroną przedarł się Aiden McGeady, który z narożnika pola karnego dośrodkował na szósty metr, gdzie w ekwilibrystyczny Jan Vennegoor of Hesselink pokonał Steve?a Banksa. Sześć minut po zmianie stron dośrodkowanie Shunsuke Nakamury z rzutu wolnego wykorzystał Scott McDonald, a końcowy wynik ustalił kwadrans przed końcem Andreas Hinkiel. Niemiecpotężnym strzałem z ostrego kąta wykończył ładną akcję, którą zapoczątkowali Nakamura i McGeady. Z dobrej strony pokazał się Artur Boruc, który przez 90 minut nie dał się zaskoczyć, choć niewiele brakowało, a już w 18. minucie musiałby udać się do szatni. Wtedy to polski golkiper, ratując swój zespół dalekim wyjściem przed pole karne, niemal nie powalił wślizgiem Adrewa Drivera.

Niewiele brakowało a czyste konto zachowałby także Łukasz Załuska. Jego Dundee United od 68. minuty prowadził dzięki trafieniu Prince Buabena, jednak sześć minut przed końcowym gwizdkiem sposób na Polaka znalazł Markus Paatelainen. Zbigniew Małkowski całe spotkanie oglądał z ławki rezerwowych gospodarzy.

W barwach Gretna FC, czyli kluby którego bramki zeszłorocznej wiosny na zasadzie wypożyczenia strzegł Małkowski, niespodziewanie zadebiutował Artur Krysiak. Wypożyczony z Birmingham City 18-latek w skłądzie The Weddingmakers zastąpił Grega Fleminga, jednak nie zdołał zatrzymać napastników Motherwell FC. Chris Porter i dwukrotnie Ross McCormack zmusili młodego Polaka do wyciągania piłki z siatki.

Falkirk FC nie miał kłopotów z pokonaniem St. Mirren FC. The Bairns rozgromili Świętych 4:0, a zdobycze bramkowe podzieli między siebie po równo Scott Arfield i Patrick Cregg