Puchar Szkocji: Załuska bohaterem Mandarynek

Świetna postawa Łukasza Załuski zagwarantowała Dundee United bezbramkowy remis w spotkaniu z St. Mirren FC na Love Street. Wreszcie z gry swoich podopiecznych zadowolony może być Gordon Strachan, którego Celtic pokonał na Rugby PRK Kilmarnock FC aż 5:1.

Daniel Rosół

Celtic Glasgow wreszcie zdołał odnieść przekonywujące zwycięstwo. Na Rugby Park The Bhoys pokonali 5:1 Kilmarnock, a kolejne dwa trafienia w barwach mistrza Szkocji zanotował Scott McDonald. Australijski napastnik został w 67. minucie, tuż po zdobyciu drugiej bramki, zmieniony przez Georgisa Samarasa, który swój debiut w drużynie Gordona Strachana przypieczętował golem - Grek w 85. minucie ustalił końcowy wynik spotkania. 90-minutowy występ w barwach Celtiku zanotował Artur Boruc.

Zespół Dundee United był faworytem spotkania na Love Street przeciwko St. Mirren FC. Jednak niewiele brakowały, a podopieczni Craiga Leveina nieoczekiwanie musieliby uznać wyższość Świętych i już w V rundzie pożegnali się z Pucharem Szkocji. Bohaterem Mandarynek został Łukasz Załuska, który niejednokrotnie uratował swój zespół przed stratą bramki.