Serie A: Koniec fantastycznej passy Juventusu! Rekord Interu nie zostanie pobity!

Juventus Turyn po odniesieniu 15 ligowych zwycięstw z rzędu tylko zremisował z Bologna FC (0:0) i nie pobije rekordu Serie A w liczbie kolejnych wygranych spotkań, który od sezonu 2006/2007 należy do Interu Mediolan - 17 triumfów w serii.

Konrad Kostorz
Newspix / Maurizio Borsari

Bianconeri przystąpili do rywalizacji jako liderzy rozgrywek po pokonaniu w poprzedniej kolejce SSC Napoli 1:0. Massimiliano Allegri nie mógł wystawić kilku gwiazd i posadził na ławce Paulo Dybalę, ale Juventus mimo to był zdecydowanym faworytem. Co ciekawe, po raz pierwszy od października w "jedenastce" zagrał Roberto Pereyra.

Bologna, która pokonała u siebie Napoli 3:2 i po beznadziejnym początku sezonu ostatnio radzi sobie nieźle, nie zamierzała się tylko bronić. Niewiele brakowało, a w 20. minucie objęłaby prowadzenie, ale najpierw Gianluigi Buffon obronił strzał Mattii Destro, a dobitka Godfreda Donsaha okazała się niecelna. Goście tak dogodnej sytuacji przed przerwą nie mieli.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się znacząco. Bologna nadal grała pewnie w obronie i nie pozwalała Juventusowi na rozwinięcie skrzydeł. Momentami to beniaminek był groźniejszy, a mistrz Włoch nie kreował dogodnych okazji. Dwukrotnie niewiele zabrakło Paulowi Pogbie, ale co znamienne - turyńczycy aż do 89. minuty nie oddali ani jednego celnego strzału!

Ostatecznie po meczu, w którym emocji było jak na lekarstwo, Bologna przerwała fantastyczną passę Juventusu. Stara Dama straciła punkty po raz pierwszy od 10. kolejki i porażki 28 października 0:1 z US Sassuolo. Jeśli Napoli pokona AC Milan, powróci na prowadzenie w tabeli. W poniedziałek, kiedy odbędzie się to spotkanie, zawodnicy Juve będą już jednak skupiać się tylko na wtorkowym boju z Bayernem Monachium w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Bologna FC - Juventus Turyn 0:0

Bologna: Mirante - Mbaye, Gastaldello, Maietta, Masina (73' Constant) - Donsah, Diawara, Taider (81' Brienza) - Rizzo (65' Mounier), Destro, Giaccherini.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Bonucci, Barzagli, Evra - Pogba, Marchisio, Sturaro - Pereyra (46' Cuadrado) - Zaza (68' Dybala), Morata.

Żółte kartki: Gastaldello, Diawara (Bologna) oraz Sturaro, Marchisio (Juventus).