Liga Europy: Mamy sensację! Villarreal CF wyeliminowało SSC Napoli!

Zdecydowanym faworytem do awansu do kolejnej rundy Ligi Europy była ekipa SSC Napoli. Włoski zespół w dwumeczu musiał jednak uznać wyższość Villarreal CF. To Hiszpanie mogli się cieszyć z awansu.

Łukasz Witczyk

Po pierwszym meczu w zdecydowanie lepszych humorach byli gracze z Hiszpanii. Villarreal CF przed własną publicznością wygrało 1:0 i liczyło na korzystny wieczór w Neapolu. Jednak włoski zespół zawiesił wysoko poprzeczkę rywalom i mimo wszystko był faworytem czwartkowej konfrontacji.

Gracze Villarreal CF mieli początkowo nieznaczną przewagę, ale gospodarze chwilę później doszli do głosu. Swoje sytuacje mieli Gonzalo Higuain i Lorenzo Insigne. Jednak gola dla gospodarzy zdobył Marek Hamsik, który wykorzystał krótkie wybicie piłki obrońcy gości i uderzył z pierwszej piłki. Alphonse Areola nie miał szans na skuteczną interwencje.

Gospodarze szukali kolejnych szans na zdobycie gola, ale gracze z Hiszpanii czujnie grali w defensywie i na niewiele pozwalali rywalom. Jednak to goście w drugiej połowie zadali zabójczy cios. W 59. minucie nieporadność defensywy gości wykorzystał Tomas Pina. Mimo to kibice gości wierzyli w to, że ich ulubieńcy mogą wyeliminować wielkie Napoli.

Włoski zespół do ostatniego gwizdka próbował zadać decydujące ciosy, lecz goście bezpiecznie grali w defensywie. Remis w Neapolu daje graczom Villarreal CF awans do kolejnej fazy Ligi Europy.

SSC Napoli - Villarreal CF 1:1 (1:0)
1:0 - Hamsik 17'
1:1 - Pina 59'

SSC Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Ivan Strinić (64' Christian Maggio), Vlad Chiriches, Raul Albiol, Mirko Valdifiori (75' Jorginho), Dries Mertens, Marek Hamsik, David Lopez (78' Manolo Gabbiadini), Gonzalo Higuain, Lorenzo Insigne.

Villarreal CF: Alphonse Areola - Mario Gaspar Perez, Mateo Musacchio, Victor Ruiz, Jaume Costa, Antonio Rukavina, (77' Samuel Castillejo), Tomas Pina, (84' Manu Trigueros), Denis Suarez, Bruno Soriano, Roberto Soldado, (71' Adrian Lopez), Cedric Bakambu.

Źródło: WP SportoweFakty