Jupiler League: Porażka lidera

Od niespodzianki rozpoczęła się 24. kolejka belgijskiej ekstraklasy. W Brugii lider rozgrywek, FC Brugge, przegrał 0:2 z RSC Charleroi. Porażka może kosztować niebiesko-czarnych utratę fotelu lidera na rzecz Standardu Liege.

Daniel Rosół

Prowadzenie gościom dał Tim Smolders, który wpisał się na listę strzelców w 48. minucie spotkania. Po akcji prawą stroną boiska piłkę w polu karnym FC Brugge przyjął Joseph Akpala, który chciał oddać strzał na bramkę gospodarzy, ale w ostatniej chwili piłkę ukradł mu wbiegający w szesnastkę 27-letni pomocnik, który nie dał szans Glennowi Verbauwhede?owi. Końcowy wynik ustalił w 89. minucie Cyril Thereau, który po szybkiej kontrze ośmieszył powracającego obrońcę i z około piętnastu metrów, strzałem w długi róg, zmusił bramkarza gospodarzy do ponownej kapitulacji.

FC Brugge - RSC Charleroi 0:2 (0:1)
0:1 - Smolders 48?
0:2 - Thereau 89?