Premier League: Kosmiczny gol i mecz na szczycie tabeli!

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi Tottenhamu Hotspur z Arsenalem. Pojedynek o mistrzostwo Anglii zakończył się remisem 2:2.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA

Arsene Wenger zmuszony był dokonać kilku zmian w składzie i za kontuzjowanego Petra Cecha między słupkami pojawił się David Ospina. Na ławce usiedli m.in. Olivier Giroud, Nacho Monreal czy Theo Walcott.

Tottenham Hotspur atakował od pierwszych minut spotkania i przejął inicjatywę na White Hart Lane. Dobrze w bramce spisywał się Ospina. Kapitalnym refleksem wykazał się w 26. minucie, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska z pięciu metrów łydką uderzył Erik Lamela.

Arsenal z rzadka atakował rywali, ale w 39. minucie wyszedł na prowadzenie. Przeprowadził prawdopodobnie jedną z najlepszych akcji w całym sezonie. Danny Welbeck podał do Hectora Bellerina, który podał do Aarona Ramsey'a, który fantastycznym strzałem piętą zdobył bramkę.

Do końca pierwszej połowy goście stworzyli sobie jeszcze dwie okazje, ale żadnej z nich nie wykorzystali. Świat zaczął walić im się w 55. minucie, kiedy za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną z boiska wyleciał Francis Coquelin.

To były rewelacyjne minuty dla gospodarzy. Kilka chwil później doprowadzili do wyrównania po rzucie rożnym, gdy na trzecim metrze niepilnowany był Toby Alderweireld i silnym, płaskim strzałem zdobył gola.

Nie minęło 120 sekund, a Tottenham już prowadził. Fantastycznym, technicznym strzałem z linii pola karnego popisał się Harry Kane. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki Kanonierów.

Wydawało się, że goście już nie podniosą się. Tymczasem niecały kwadrans przed końcem meczu pierwszego ligowego gola od października zdobył Alexis Sanchez. Chilijczyk otrzymał podanie od Bellerina i natychmiastowym strzałem zaskoczył Llorisa.

Goście mogli jeszcze w doliczonym czasie gry zapewnić sobie zwycięstwo, ale Kevin Wimmer wyśmienicie zatrzymał wślizgiem Ramsey'a. Po upływie czterech doliczonych minut Michael Oliver zakończył pojedynek.

Z remisu 2:2 najbardziej cieszy się lider rozgrywek Leicester City.

Tottenham Hotspur - Arsenal 2:2 (0:1)
0:1 - Aaron Ramsey 39'
1:1 - Toby Alderweireld 60'
2:1 - Harry Kane 62'
2:2 - Alexis Sanchez 76'

Tottenham: Hugo Lloris - Kyle Walker, Toby Alderweireld, Kevin Wimmer, Danny Rose (78' Ben Davies), Eric Dier, Erik Lamela (67' Ryan Mason), Dele Alli, Christian Eriksen, Moussa Dembele (82' Heung-Min Son), Harry Kane.

Arsenal: David Ospina - Hector Bellerin, Per Mertesacker, Gabriel Paulista, Kieran Gibbs, Mohamed Elneny (75' Olivier Giroud), Francis Coquelin, Aaron Ramsey, Mesut Oezil (90' Joel Campbell), Alexis Sanchez, Danny Welbeck (85' Mathieu Flamini).

Żółte kartki: Erik Lamela, Eric Dier (Tottenham) oraz Hector Bellerin, Francis Coquelin, Francis Coquelin, Alexis Sanchez (Arsenal).

Czerwona kartka: Francis Coquelin /55' - za drugą żółtą/ (Arsenal).