Real Madryt upokorzył rywala z czołówki! Kapitalny występ Cristiano Ronaldo

Real Madryt wygrał na Santiago Bernabeu z Celtą Vigo 7:1. Bohaterem spotkania został autor 4 goli - Cristiano Ronaldo. Tym samym Portugalczyk wskoczył na pozycję lidera strzelców Primera Division.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / PAP/EPA

Piłkarze Realu Madryt na Santiago Bernabeu pojawili się po raz pierwszy od derbowej porażki z Atletico. Do stolicy Hiszpanii przyjechała szósta Celta Vigo, która w tym sezonie już niejednokrotnie pokrzyżowała szyki faworytom. Po pierwszej połowie wydawało się, że również na boisku wicemistrza Hiszpanii ekipa z Galicji może zaskoczyć.

Na przerwę gospodarze schodzili z bramkowym prowadzeniem po celnym strzale głową w wykonaniu Pepe. "Królewscy" nie zachwycali, stworzyli mało okazji, a jak już udało im się dochodzić do strzałów, to na wysokości zadania stawał bramkarz gości - Ruben Blanco. Również Celta mogła wyjść na prowadzenie - na początku spotkania Iago Aspas trafił bowiem w poprzeczkę, a jego dobitkę w wielkim stylu obronił Keylor Navas.

Nikt nie spodziewał się tornada, jakie przejdzie przez Santiago Bernabeu w drugiej połowie. Akcje miejscowych nakręcał Cristiano Ronaldo, który ustrzelił dwie fantastyczne bramki. To był stary dobry CR7 - najpierw popisał się "spadającym liściem" przy strzale z dystansu, a następnie trafił do siatki bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego.

Celta odpowiedziała golem Iago Aspasa, ale to tylko rozdrażniło graczy Zinedine'a Zidane'a. Szybko kolejne 2 gole do swojej kolekcji dołożył Ronaldo, który wykorzystał podania Isco i Jese Rodrigueza. W lidze Portugalczyk ma już 27 goli - o 2 więcej od Luisa Suareza, który swój mecz rozegra w niedzielę.

To nie był jednak koniec zabawy Realu. W końcówce po indywidualnych akcjach do siatki trafili również zmiennicy - Jese oraz Gareth Bale. Walijczyk zagrał po pierwszy od 17 stycznia, ale przez kilka minut udowodnił, że jest w formie. Skrzydłowy zaliczył kilka świetnych dośrodkowań i ustalił wynik meczu.

Real wygrał 7:1 po fantastycznej drugiej połowie. Real traci do Atletico punkt, a do Barcelony 9. Ekipy swoje mecze w ramach 28. kolejki Primera Division rozegrają jednak dopiero w niedzielę.

Real Madryt - Celta Vigo 7:1 (1:0)
1:0 - Pepe 41'
2:0 - Cristiano Ronaldo 50'
3:0 - Cristiano Ronaldo 58'
3:1 - Iago Aspas 62'
4:1 - Cristiano Ronaldo 64'
5:1 - Cristiano Ronaldo 76'
6:1 - Jese Rodriguez 78'
7:1 - Gareth Bale 81'

Real Madryt: Keylor Navas - Daniel Carvajal (77' Marcelo), Pepe, Sergio Ramos, Danilo - Mateo Kovacić, Casemiro, Isco (65' Gareth Bale) - Lucas Vazquez, Borja Mayoral (70' Jese Rodriguez), Cristiano Ronaldo.

Celta Vigo: Ruben Blanco - Jonny, Hugo Mallo, Sergi Gomez, Carles Planas - Daniel Wass (77' Claudio Beauvue), Pablo Hernandez (35' Nemanja Radoja), Marcelo Diaz, Fabian Orellana - Iago Aspas (67' John Guidetti), Nolito.

Żółte kartki: Danilo, Pepe (Real) oraz Nolito, Jonny, Orellana (Celta).