Wisła - MKS Kluczbork: Mocny początek lidera

Pewnym zwycięstwem nad MKS Kluczbork piłkarze lidera I ligi Wisły Płock zainaugurowali rundę wiosenną. Gospodarze wygrali 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Jedynie na początku meczu piłkarze Wisły Płock mieli problemy z dużo niżej notowanym w lidze MKS Kluczbork. Gospodarze dość szybko poukładali grę i w 15. minucie prowadzili 1:0. Wówczas rzut karny wykorzystał Damian Piotrowski. "Jedenastka" została podyktowana po faulu Łukasza Ganowicza na Dimitarze Iliewie.

Beniaminek I ligi mógł doprowadzić do remisu pięć minut później, ale Przemysław Szymiński zdołał dogonić wybiegającego naprzeciwko bramkarza Piotra Giela. Goście starali się doprowadzić do remisu, ale to Wisła zadała drugi cios. Cztery minuty przed przerwą Iliew po precyzyjnej wrzutce głową wbił piłkę do bramki.

Drugą część gry świetnie rozpoczęła Wisła. Arkadiusz Reca w 50. minucie mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pozbawił przyjezdnych wszelkich złudzeń. Po godzinie gry mógł paść kolejny gol dla gospodarzy. Wówczas jednak techniczne uderzenie Iliewa minęło bramkę Grzegorza Wnuka.

W kolejnych minutach na boisku było więcej miejsca. Zwycięzca spotkania był już znany, więc piłkarze gospodarzy starali się grać efektownie. Jednak w ten sposób nie udało im się zdobyć kolejnego gola. Szanse zmarnowali m.in. Jakub Bąk oraz Wojciech Łuczak. Dla goście honorową bramkę mógł zdobyć Maciej Kowalczyk. Wisła Płock - MKS Kluczbork 3:0 (2:0)

1:0 - Piotrowski (k.) 15' 2:0 - Iliew 41' 3:0 - Reca 50'

Wisła PłockSeweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Przemysław Szymiński, Bartłomiej Sielewski, Patryk Stępiński, Wojciech Łuczak, Maksymilian Rogalski, Damian Piotrowski (78' Fabian Hiszpański), Dimitar Iliew, Arkadiusz Reca (63' Jakub Bąk), Mikołaj Lebedyński (72' Emil Drozdowicz).

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz, Piotr Kasperkiewicz, Piotr Madejski (60' Michał Szewczyk), Rafał Niziołek, Marcin Nowacki (78' Tomasz Swędrowski), Kamil Kuczak, Piotr Giel (60' Maciej Kowalczyk).

Żółte kartki: Bąk (Wisła) oraz Ganowicz (MKS).

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

#dziejesiewsporcie: zamieszki na meczu w Grecji