Serie A: Zwycięstwo SSC Napoli po pięciu niepowodzeniach, 26. gol Gonzalo Higuaina

SSC Napoli wróciło do wygrywania. W 28. kolejce Serie A wicelider pokonał na własnym terenie Chievo Werona 3:1 i utrzymał pięciopunktową przewagę nad Romę.

Konrad Kostorz
AFP / Carlo Hermann

Zespół Maurizio Sarriego był zdeterminowany, by przerwać negatywną serię (0:1 z Juventusem, 0:1 z Villarrealem, 1:1 z Milanem, 1:1 z Villarrealem, 1:1 z Fiorentiną), ale nieudanie rozpoczął pojedynek. Krótko po pierwszym gwizdku fatalny błąd popełnił Vlad Chiriches, tracąc piłkę na rzecz Nikoli Rigoniego, który następnie wygrał pojedynek z Pepe Reiną.

Riposta Azzurrich była szybka, a po raz 26. w sezonie ligowym piłkę do bramki skierował Gonzalo Higuain. Argentyńczyk uwolnił się spod opieki i wykorzystał dogranie Faouziego Ghoulama. Jeszcze przed przerwą za pomyłkę z pierwszych minut zrehabilitował się Chiriches, pokonując Albano Bizzarriego głową po dośrodkowaniu Jorginho.

Prowadzenie 2:1 nie dawało Napoli komfortu w drugiej połowie, ale przed nerwową końcówką gospodarzy uchronił Jose Callejon po podaniu pełniącego tym razem rolę dżokera Allana. Pomimo nieudanego startu było to pewne i niezagrożone zwycięstwo Napoli, które w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z US Palermo.

Podopieczni Sarriego zrównali się liczbą punktów z Juventusem Turyn, ale obrońca tytułu w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Atalantą Bergamo i powinien odzyskać przewagę.

SSC Napoli - Chievo Werona 3:1 (2:1)
0:1 - Rigoni 2'
1:1 - Higuain 6'
2:1 - Chiriches 38'
3:1 - Callejon 70'

Napoli: Reina - Hysaj, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam - Lopez (67' Allan), Jorginho, Hamsik (86' Chalobah) - Insigne (71' Mertens), Higuain, Callejon.

Chievo: Bizzarri - Frey, Dainelli, Cesar, Cacciatore - Castro, Radovanović, Rigoni (68' Hetemaj) - Birsa (64' Meggiorini), Pellissier (55' Floro Flores), M'Poku.