Znicz Pruszków - Pelikan Łowicz 0:1 w meczu sparingowym

W sobotę w samo południe naprzeciwko siebie stanęły dwie drugoligowe ekipy. W meczu rozegranym w Piastowe Pelikan Łowicz pokonał Znicz Pruszków 1:0. Zwycięskiego gola w 63. minucie spotkania zdobył Maciej Wyszogrodzki.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Mecz rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach. Murawa na stadionie w Piastowie była w fatalnym stanie przez co piłka nie zawsze słuchała się piłkarzy i zarówno zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny nie mogli pokazać pełni swoich umiejętności.

Spotkanie toczone było w dobrym tempie, jednak więcej było w nim walki w środku pola niż sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie piłkarze starali się uderzać z dystansu. W Pelikanie groźnie czynili to pomocnicy, Michał Łochowski i Przemysław Cichoń. Zawodnicy z Pruszkowa próbowali wrzutek w pole karne, ale na przedpolu świetnie spisywał się dzisiaj Marcin Ludwikowski.

W drugiej połowie sytuacji było jeszcze mniej. W 62. minucie kontratak swojej drużyny rozpoczął Arkadiusz Sojka. Rozegrał on piłkę z Robertem Wilkiem, ten drugi podał do Macieja Wyszogrodzkiego, który zdecydował się na uderzenie z linii pola karnego. Paweł Pazdan miał piłkę na rękach, jednak strzał był na tyle silny, że nie był w stanie sparować go na rzut rożny.

Minutę po straconej bramce, piłkarz Znicza Dawid Florian brutalnie sfaulował Michała Łochowskiego. Sędzia bez wahania wyrzucił napastnika Znicza z boiska. Z murawy musiał zejść także kontuzjowany Łochowski, ale jego uraz nie wykluczy raczej tego zawodnika z meczy ligowych.

W drużynie z Łowicza przyzwoicie zaprezentował się Arkadiusz Sojka. Nowy napastnik Pelikana wypracował bramkę dla swojego klubu, ale tego zawodnika na pewno stać na więcej.

W meczu 20. kolejki drugiej ligi Pelikan zmierzy się na wyjeździe z drużyną Stali Stalowa Wola. Znicz z kolei będzie podejmował u siebie GKS Katowice.

Znicz Pruszków - Pelikan Łowicz 0:1(0:0)
0:1 - Wyszogrodzki 63'