Gianluigi Buffon lepszy od Dino Zoffa! Do rekordu Serie A brakuje mu tylko 4 minut

Gianluigi Buffon zachowuje czyste konto w Serie A od 926 minut i jest bardzo bliski pobicia rekordu najdłuższej serii bez puszczonego gola w lidze włoskiej, który należy do byłego golkipera AC Milan Sebastiano Rossiego.

Konrad Kostorz

Gianluigi Buffon ostatni raz skapitulował w 64. minucie rozegranego 10 stycznia pojedynku z Sampdorią Genua (2:1), a pokonał go wtedy Antonio Cassano. Później zachował czyste konto przeciwko: Udinese (4:0), Romie (1:0), Chievo (4:0), Genoi (1:0), Frosinone (2:0), Napoli (1:0), Bologna FC (1:0), Interowi (2:0), Atalancie (2:0) i Sassuolo (1:0).

Jak informują włoskie media, "Gigi" zachowuje czyste konto od 926 minut i już teraz może pochwalić się drugim najlepszym wynikiem w historii Serie A. Wyprzedza go tylko Sebastiano Rossi (929 minut bez puszczonego gola w bramce Milanu w sezonie 1993/1994), a najlepszy wynik legendarnego golkipera Juventusu Turyn Dino Zoffa (903 minuty w edycji 1972/1973) już został przez Buffona poprawiony.

38-latek ustanowi nowy rekord powstałej w 1929 roku Serie A, jeśli przynajmniej przez cztery pierwsze minuty derbów z Torino FC (20 marca) będzie zachowywał czyste konto.

Dodajmy, że bramkarz Juve w sezonie 2017/2018 może stać się piłkarzem z największą liczbą występów w Serie A. Ma na koncie 582 spotkań i zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji wszech czasów, ustępując tylko Paolo Maldiniemu (647), Javierowi Zanettiemu (615), Francesco Tottiemu (593) i Gianluce Pagliuce (592).