Ligue 1: Skuteczny pościg Stade Rennes. Grosicki w cieniu rezerwowych

W spotkaniu zamykającym 30. kolejkę Ligue 1, Stade Rennes zremisowało z Olympique Lyon 2:2. Goście prowadzili, ale Grosicki i spółka w drugiej połowie zdołali odrobić dwubramkową stratę.

Dominik Polesiński

Pierwsza połowa należała do gości. Piłkarze Olympique Lyon kontrolowali sytuację i raz za razem groźnie atakowali. Do siatki trafić udało się jednak tylko raz i była to zabójcza kontra. Lewą stroną popędził Maxwel Cornet, skupiając uwagę niemal wszystkich obrońców. Idealne wyłożenie piłki tuż przed bramkę i Rachid Ghezzal z kilku metrów dopełnił formalności.

Druga odsłona rozpoczęła się od podwyższenia prowadzenia. Gapiostwo defensywy wykorzystał Alexandre Lacazette, który uprzedził bramkarza po wysokiej centrze Jordana Ferriego. Była 55. minuta i wydawało się, że jest już po meczu.

Na 20 minut przed końcem gospodarze uwierzyli, że mecz jeszcze nie jest przegrany. Po dośrodkowaniu z kornera, wprowadzony w przerwie Fallou Diagne, chytrym strzałem między nogami bramkarza, zdobył kontaktowego gola. Miejscowi poszli za ciosem i w 82. minucie wyrównali na 2:2. Aktywny od pierwszych minut Ousmane Dembele, znakomicie wybiegł do zagrania z głębi pola i znalazł się sam przed bramkarzem. Anthony Lopes wygrał ten pojedynek, ale wobec dobitki Jeremie Bogi nie mógł nic wskórać. Piłkę próbował jeszcze zatrzymać Samuel Umtiti, ale z marnym skutkiem.

W końcowych minutach obie drużyny miały swoje okazje do przechylenia szali zwycięstwa, ale gole już nie padły. Kamil Grosicki drugi raz z rzędu wybiegł w podstawowym składzie, ale przez 90 minut był mało widoczny. Kluczowe role w ekipie gospodarzy odegrali tego wieczora rezerwowi.

Stade Rennes  - Olympique Lyon 2:2 (0:1)

0:1 - Rachid Ghezzal 34'
0:2 - Alexandre Lacazette 55'
1:2 - Fallou Diagne 70'
2:2 - Jeremie Boga 82'

Stade Rennes: Benoit Costil - Romain Danze, Pedro Mendes (46' Fallou Diagne), Sylvain Armand, Mehdi Zeffane, Gelson Fernandes, Benjamin Andre, Kamil Grosicki, Yoann Gourcuff (46' Jeremie Boga), Ousmane Dembele, Pedro Henrique (80' Kermit Erasmus).

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Rafael da Silva, Bakary Kone, Samuel Umtiti, Jeremy Morel, Jordan Ferri (78' Corentin Tolisso), Maxime Gonalons, Sergi Darder (77' Clement Grenier), Rachid Ghezzal, Maxwel Cornet, Alexandre Lacazette.

Żółte kartki: Pedro Mendes, Pedro Henrique, Gelson Fernandes, Ousmane Dembele, Fallou Diagne, (Rennes) oraz Rafael da Silva, Maxime Gonalons, Bakary Kone, Rachid Ghezzal (Lyon).