LE: Sparta upokorzyła w Rzymie Lazio! Włosi stracili ostatniego reprezentanta w pucharach!

To była największa sensacja 1/8 finału Ligi Europy! W Czechach zespół Lazio Rzym wywalczył korzystny remis 1:1, a mimo to odpadł, bo Sparta sprawiła mu w rewanżu tęgie lanie, triumfując na Stadio Olimpico aż 3:0!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / Ettore Ferrari

Rzymianie byli pod ścianą już po dwunastu minutach. Najpierw pięknym strzałem sprzed pola karnego do siatki trafił Borek Dockal, a chwilę później wynik podwyższył - także bardzo precyzyjną próbą - Marek Krejci.

Na tablicy wyników zrobiło się 0:2, a to oznaczało, że gospodarze potrzebują aż trzech goli do awansu. Nic jednak nie wskórali, zaś tuż przed przerwą zostali pozbawieni wszelkich złudzeń. Po centrze Martina Frydka z lewego skrzydła Lukas Julis idealnie dostawił nogę, piłka poleciała do siatki przy słupku i Federico Marchetti mógł tylko bezradnie patrzeć jak jego drużyna jest rozkładana na łopatki.

Po zmianie stron Lazio próbowało zdobyć chociaż gola kontaktowego, jednak te próby spełzły na niczym i szokujący wynik 0:3 utrzymał się do ostatniego gwizdka. Sparta z awansem, a w ćwierćfinałach europejskich pucharów nie zobaczymy ani jednej włoskiej drużyny!

Lazio Rzym - Sparta Praga 0:3 (0:3)
0:1 - Borek Dockal 10'
0:2 - Marek Krejci 12'
0:3 - Lukas Janis 44'

Lazio Rzym: Federico Marchetti - Adboulay Konko (67' Mauricio), Milan Bisevac, Wesley Hoedt, Senad Lulić, Lucas Biglia, Marco Parolo, Antonio Candreva, Stefano Mauri (58' Felipe Anderson), Balde Diao Keita, Miroslav Klose (58' Alessandro Matri).

Sparta Praga: David Bicik - Ondrej Zahustel, Jakub Brabec, Mario Holek, Costa Nhamoinesu, Lukas Marecek, Lukas Vacha, Borek Dockal, Martin Frydek, Marek Krejci (83' Kehinde Fatai), Lukas Julis (58' Tiemoko Konate).

Żółte kartki: Senad Lulić (Lazio Rzym) oraz Martin Frydek (Sparta Praga).

Sędzia: Ruddy Buquet (Francja).