Serie A: Napoli przegrywało do przerwy, ale ma komplet punktów. Już 29 goli Gonzalo Higuaina!

SSC Napoli nie traci dystansu do Juventusu! Wicelider w 30. kolejce pokonał Genoa CFC, choć do przerwy to przyjezdni mieli przewagę jednego gola. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 3:1.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / LUCA ZENNARO

Genoa, która plasuje się w dolnej połówce tabeli, zaskoczyła Napoli na początku meczu. Błąd popełnił Pepe Reina, który nie złapał piłki po strzale Tomasa Rincona z dystansu. Wenezuelczyk przymierzył mocno, ale w środek bramki i Hiszpan z pewnością mógł zachować się lepiej.

Gospodarze chcieli szybko odrobić straty, ale goście mieli w bramce reprezentacyjnego golkipera Mattię Perina, który popisywał się świetnymi interwencjami. Kiedy on nie dał rady, piłkę z linii bramkowej skutecznie wybijał Sebastien De Maio, a w znakomitej sytuacji spudłował Marek Hamsik.

Azzurri wyrównali krótko po wznowieniu gry. Gonzalo Higuain zachował się wyśmienicie, unikając ofsajdu po podaniu Elseida Hysaja, dzięki czemu miał mnóstwo czasu w polu karnym. Uderzył mocno na bramkę i Perin skapitulował.

Zwycięskiego gola Napoli zdobyło dopiero w 81. minucie. Higuain wypracował sobie trochę miejsca w polu karnym i technicznym strzałem nie dał szans Perinowi! Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki, a "Pipita" mógł cieszyć się z 29. gola w tym sezonie ligowym. To fenomenalny wynik napastnika z Argentyny!

Sukces SSC przypieczętowali rezerwowi: Manolo Gabbiadini umiejętnie wyłożył piłkę Omarowi El Kaddouriemu i Belg bez trudu zmusił do kapitulacji bramkarza. Efekt? Wygrana Napoli 3:1 i utrzymana 3-punktowa strata do Juventusu. Za dwa tygodnie ekipa Maurizio Sarriego zagra na wyjeździe z Udinese Calcio.

SSC Napoli - Genoa CFC 3:1 (0:1)
0:1 - Rincon 10'
1:1 - Higuain 51'
2:1 - Higuain 81'
3:1 - El Kaddouri 90+1'

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Jorginho, Hamsik - Callejon (59' Mertens), Higuain (89' El Kaddouri), Insigne (74' Gabbiadini).

Genoa: Perin - Izzo, Burdisso (17' Fiamozzi), De Maio - Rincon, Rigoni (65' Tachtsidis), Dzemaili, Gabriel - Pandev, Pavoletti (58' Cerci), Laxalt.

20 Hellas Werona 38 5 13 20 34:63 28

Zobacz wideo: Arcyważne trafienie Milika w hicie. Zobacz skrót meczu PSV - Ajax! Arcyważne trafienie Milika w hicie. Zobacz skrót meczu PSV - Ajax! Źródło: TVP S.A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)