Selekcjoner Serbów: Nie zasłużyliśmy na porażkę, ale zabrakło nam wiary

Duży niedosyt towarzyszył Radovanowi Curciciowi po porażce z Polską. Selekcjoner reprezentacji Serbii pochwalił swoich podopiecznych, choć uważa, że zabrakło im wiary w lepszy wynik.
Szymon Mierzyński
PAP / Jakub Kaczmarczyk

Biało-Czerwoni triumfowali 1:0 po golu Jakuba Błaszczykowskiego, jednak zwłaszcza w drugiej połowie najedli się sporo strachu, bo rywal grał bardzo solidnie. - Mierzyliśmy się z silną drużyną i to było dla nas wielkie wydarzenie. Przeciwnik był wymagający, dodatkowo niesiony żywiołowo reagującą publicznością, ale szkoda, że przegraliśmy. Uważam, że zasłużyliśmy na remis - powiedział Radovan Curcić.

Serbowie byli w środę nieskuteczni, choć w niektórych sytuacjach zatrzymywał ich fenomenalnie broniący Wojciech Szczęsny. - Mieliśmy dużo składnych akcji, ale zabrakło nam wiary w korzystny wynik. Mimo to moi piłkarze zasługują na szacunek. Zdarzały im się błędy, lecz one będą zawsze. Sądzę, że z przebiegu spotkania porażka nie jest sprawiedliwa - dodał.

Curcić uważa, że za jego zespołem wciąż ciągną się nieudane eliminacje Euro 2016. - Widać strach w naszych poczynaniach, przegrane starcie z Portugalią odcisnęło na drużynie piętno i podcięło jej skrzydła. Będziemy jednak analizować problemy i gorąco wierzę, że już w czerwcu widoczny będzie progres - zakończył.

Wygraj piłkę z podpisami zawodników Realu Madryt!