Remis Drutex-Bytovii Bytów z Chojniczanką Chojnice

Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów w czwartek zremisowali 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie, a w drugiej części spotkania goście doprowadzili do remisu.

Artur Długosz
Mateusz Janeczko Materiały prasowe / Mateusz Janeczko

Piłkarze Drutex-Bytovii Bytów od pierwszych minut meczu śmiało ruszyli do ataku. Gospodarzom długo brakowało jednak dokładności. Swoje szanse zmarnowali między innymi Michał Rzuchowski i Charles Nwaogu. Trzeba jednak zaznaczyć, że dobrze między słupkami spisywał się bramkarz Chojniczanki Chojnice, Artur Haluch.

W końcu jednak ofensywa gospodarzy przyniosła efekt. W 37. minucie Kamil Wacławczyk wyprzedził stoperów rywala, zagrał do Nwaogu, który dopełnił formalności. Na gola Drutex-Bytovii szybko starał się odpowiedzieć Marcin Krzywicki, lecz posłał on piłkę obok lewego słupka bramki Gerarda Bieszczada.

W drugiej połowie na boisku było dużo niedokładności, co wpływało na jakość spotkania. Piłkarze Chojniczanki nie zamierzali jednak przestać atakować. W końcu, w 71. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maciej Rogalski oddał celny strzał głową.

Drutex-Bytovia znów ruszyła do ataku, ale gola już nie zdołała strzelić, a w końcówce sama mogła nawet stracić kolejną bramkę. Ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Drutex-Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0)
1:0 - Charles Nwaogu 37'
1:1 - Maciej Rogalski 72'

Drutex-Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad - Arkadiusz Czarnecki, Łukasz Wróbel, Marek Opałacz, Wojciech Wilczyński, Bartłomiej Poczobut, Michał Rzuchowski, Jakub Serafin, Omar Monterde (87' Artur Formela), Charles Nwaogu (81' Michał Jakóbowski), Kamil Wacławczyk (77' Mariusz Kryszak).

Chojniczanka Chojnice: Artur Haluch - Marcin Biernat, Piotr Kieruzel (46' Maciej Rogalski), Damian Garbacik, Przemysław Pietruszka, Przemysław Czerwiński, Daniel Feruga (80' Łukasz Kosakiewicz), Rafał Grzelak, Maciej Kostrzewa, Paweł Zawistowski, Marcin Krzywicki (60' Patryk Mikita)

Żółte kartki: Daniel Feruga, Piotr Kieruzel (Chojniczanka).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).