Jasmin Burić zagrał w reprezentacji po 8 latach przerwy! Czyste konto bramkarza Lecha w Zurychu

Jasmin Burić z Lecha Poznań bardzo długo czekał na swój drugi występ w reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Numer 1 Kolejorza otrzymał szansę od selekcjonera w wygranym 2:0 meczu ze Szwajcarią.

Konrad Kostorz

Jasmin Burić strzegł bramki reprezentacji Bośni i Hercegowiny 1 czerwca 2008 roku w towarzyskiej konfrontacji z Azerbejdżanem (1:0). Był wówczas golkiperem Celika Zenica, skąd w styczniu 2009 roku przeniósł się do Lecha Poznań.

Do drużyny narodowej nie był powoływany przez lata i nominację otrzymał dopiero we wrześniu 2015 roku. Dotąd siedział wśród rezerwowych, ale przeciwko Szwajcarii w 62. minucie zastąpił Asmira Begovicia z Chelsea FC. Gola nie puścił, a Bośniacy pokonali w Zurychu uczestnika Euro 2016 2:0. Przebywał na boisku obok takich asów jak Emir Spahić, Senad Lulić, Vedad Ibisević, Edin Dzeko i Miralem Pjanić.

Burić jest w tym sezonie podstawowym bramkarzem Kolejorza. Wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w 41 spotkaniach poznańskiego zespołu, a tylko pięć razy zabrakło go na placu gry.

Szwajcaria - Bośnia i Hercegowina 0:2 (0:1)
0:1 - Edin Dzeko 14'
0:2 - Miralem Pjanić 57'

Źródło: TVP S.A.