El. MŚ 2018: Dani Alves uratował Brazylię w 92. minucie! Canarinhos znów bez zwycięstwa

W spotkaniu kończącym 6. kolejkę zmagań w eliminacjach MŚ 2018 w strefie CONCACAF Paragwaj prowadził aż do 79. minuty z Brazylią 2:0. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem.

Konrad Kostorz
East News

Canarinhos w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu nie zdołali pokonać u siebie Urugwaju. Wówczas prowadzili 2:0, by zremisować 2:2. Tym razem musieli odrabiać dwubramkową stratę, by nie doznać porażki w konfrontacji z solidnym Paragwajem. Drużyna Dungi miała w Asuncion spore problemy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po uderzeniu Dario Lezcano z niemieckiego FC Ingolstadt, a krótko po zmianie stron Edgar Benitez zmusił do kapitulacji Alissona. W obu przypadkach Paragwajczycy mieli mnóstwo miejsca i czasu w polu karnym, by dokładnie przymierzyć. Gościom dała się we znaki absencja kluczowego stopera Davida Luiza.

Pod nieobecność pauzującego za kartki lidera zespołu Neymara Brazylijczykom trudno było stwarzać dogodne sytuacje. Dopiero w 79. minucie znaleźli sposób na Justo Villara - bramkarz sparował piłkę po "petardzie" Hulka i Ricardo Oliveira mógł popisać się celną dobitką. Punkt uratował w doliczonym czasie gry Dani Alves po ładnej akcji indywidualnej i mierzonym strzale w róg bramki z kilkunastu metrów. Villar nie miał szans na skuteczną interwencję.

Po rozegraniu jednej trzeciej wszystkich meczów eliminacyjnych Brazylia zajmuje dopiero 6. miejsce w tabeli, które nie daje nawet prawa startu w barażach interkontynentalnych. 28 sierpnia podopiecznych Dungi czeka kolejny bardzo trudny pojedynek - na wyjeździe z Ekwadorem.

Paragwaj - Brazylia 2:2 (1:0)
1:0 - Lezcano 40'
2:0 - Benitez 49'
2:1 - Oliveira 79'
2:2 - Alves 90+2'

Paragwaj: Villar - da Silva, Gomez, Aguilar, Samudio - Ortigoza, Ortiz (56' Santana), Gonzalez, E. Benitez - J. Benitez (10' Santa Cruz), Lezcano (70' Iturbe).

Brazylia: Alisson - Alves, Miranda, Gil, Filipe Luis - Gustavo (70' Lima), Fernandinho (46' Hulk), Augusto - Willian, Costa, Oliveira (80' Jonas).

Tabela eliminacji w strefie CONMEBOL po 6. kolejce (bezpośrednio awansują 4 zespoły, piąty zagra baraż z najlepszą drużyną z Oceanii):