WP Euro Raport. Turbo Grosik! Kamil Grosicki Polakiem Weekendu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Maciej Kulczyński / Kamil Grosicki cieszy się ze strzelonej bramki podczas towarzyskiego meczu Polska - Finlandia

Francuzi poszli po rozum do głowy. Dali Kamilowi Grosickiemu nowy kontrakt, on w końcu zaczął grać w pierwszej drużynie Rennes. I to jak! W weekend strzelił gola oraz asystował. Jest naszym Polakiem Weekendu.

Polak napoczął drużynę Stade Reims już w dwunastej minucie. To było płaskie uderzenie po podaniu Giovanniego Sio za linię obrony i dziewiąty gol Polaka w sezonie. Kamil Grosicki jest najlepszym strzelcem Stade Rennais. Trzy minuty po swoim trafieniu nasz skrzydłowy wypracował gola Ousmane Dembele.

Rennes wygrało 3:1 i jest na trzecim miejscu w Ligue 1, walczy o Ligę Mistrzów. Jest francuską sensacją.

A Grosicki jest nią razem z klubem. Był już, gdy jako rezerwowy strzelał najwięcej goli. Do marca Polak głównie rozpoczynał mecze na ławce i bardzo go to frustrowało. Tak bardzo, że był nawet gotowy wrócić do Polski, chciała go Legia Warszawa. Co gorsze, zmiana trenera z Philippe Montaniera na Rollanda Courbisa nic Grosickiemu początkowo nie dała.

Przełomowy był początek marca. Reprezentant Polski, który kilkanaście dni wcześniej chciał odejść, podpisał z Rennes nową umowę. I zaczął grać! W pierwszym składzie pojawił się w meczach z Nantes, Olympique Lyon, Olympique Marsylia i teraz Reims. Strzelił dwa gole, dwa razy asystował. Jak doliczymy do tego mecz z Tuluzą, w którym zagrał osiem minut, ale też strzelił gola, to wyjdzie bilans: pięć ostatnich meczów, trzy gole i dwie asysty.

Kamil Grosicki osiągnął formę życia. Oby taką miał również w czerwcu.