Premier League: Dobry dzień Boruca i Fabiańskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Paul Roberts /
Newspix / Paul Roberts /

Łukasz Fabiański i Artur Boruc wygrali swoje sobotnie mecze w Premier League. W dużo lepszym humorze może być ten pierwszy, który zachował czyste konto w pojedynku z Chelsea.

Chelsea przegrała w Premier League swój pierwszy mecz od grudnia poprzedniego roku odkąd menedżerem przestał być Jose Mourinho. Guus Hiddink i jego The Blues mocno przeciętnie spisali się na Liberty Stadium, gdzie dostępu do bramki broni Łukasz Fabiański. Polski bramkarz nie miał zbyt dużo pracy podczas tego popołudnia - zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy obronił zaledwie jeden niegroźny strzał.

W drugiej odsłonie londyńczycy grali już lepiej i furę szczęścia miał polski bramkarz, gdy "krzyżakiem" tuż obok jego słupka uderzył Alexandre Pato. Brazylijczyk po godzinie gry opuścił murawę i zastąpił go młody Bertrand Traore, lecz i on nie był w stanie przechylić losów spotkania.

Swansea City w pierwszej połowie zdobyła jednego gola w tym spotkaniu. Matt Miazga tak wybił piłkę, że ta trafiła pod nogi Gylfiego Sigurdssona, a ten precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce. Amerykanin tego dnia grał bardzo słabo i już w przerwie został zmieniony. Swansea wygrała 1:0 i ma 40 punktów na koncie, a to daje jej 13. miejsce.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisał zespół Artura Boruca AFC Bournemouth. Wiśnie zwyciężyły 2:1 z "czerwoną latarnią" ligi Aston Villą. Gospodarze oddali zaledwie jeden celny strzał i to taki, z którym polski bramkarz mógł sobie poradzić.

Kolejny krok w kierunku spadku do The Championship zrobiło Newcastle United. Sroki po słabym spotkaniu przegrały na St Marys Stadium z Southampton 1:3. Pierwszoplanowe role zagrali Graziano Pelle oraz Shane Long, którzy zdobyli po bramce i dorzucili po asyście. Newcastle wciąż traci sześć punktów do bezpiecznej strefy, ponieważ swój mecz przegrało również Norwich City.

Wyniki sobotnich meczów 33. kolejki Premier League:

Swansea City - Chelsea Londyn 1:0 (1:0) 1:0 - Gylfi Sigurdsson 25'

Watford FC - Everton 1:1 (1:1) 0:1 - James McCarthy 45+1' 1:1 - Jose Holebas 45+3'

Aston Villa - AFC Bournemouth 1:2 (0:1) 0:1 - Simon Francis 45' 0:2 - Joshua King 74' 1:2 - Jordan Ayew 85'

Crystal Palace - Norwich City 1:0 (0:0) 1:0 - Jason Puncheon 68'

Southampton - Newcastle United 3:1 (2:0) 1:0 - Shane Long 4' 2:0 - Graziano Pelle 38' 3:0 - Victor Wanyama 55' 3:1 - Andros Townsend 65'

{"id":"","title":""}