Premier League: Leicester City konsekwentne do bólu, kolejne zwycięstwo!

Leicester City nieomylne w decydującej fazie sezonu Premier League! Ekipa Claudio Ranieriego po raz piąty z rzędu nie straciła gola i pokonała na wyjeździe Sunderland 2:0!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / NIGEL RODDIS

Kibice Lisów tym razem długo musieli czekać na bramki dla swych ulubieńców, choć ci mogli prowadzić już do przerwy. W 25. minucie należał im się bowiem rzut karny po tym jak DeAndre Yedlin kopnął Shinjiego Okazakiego. Sędzia Anthony Taylor popełnił błąd i na "wapno" nie wskazał.

Lider spokojnie jednak poczekał na odpowiedni moment i zadał cios w 66. minucie. To była zabójcza kontra. Danny Drinkwater uruchomił długim podaniem Jamiego Vardy'ego, a ten zachował zimną krew i bardzo pewnie pokonał Vito Mannone w sytuacji sam na sam.

Sunderland nie pokazał w ofensywie zbyt wiele, mimo to nie musiał w niedzielę przegrać. Fenomenalnej okazji nie wykorzystał jednak Jack Rodwell, który w 82. minucie znalazł się z piłką sam kilka metrów od bramki, lecz ku rozpaczy kibiców zgromadzonych na Stadium of Light zaliczył koszmarne pudło.

Później Lisy na nic już miejscowym nie pozwoliły, a w doliczonym czasie Vardy skompletował dublet. Tym razem asystował Demarai Gray, a snajper gości minął wychodzącego Mannone i dopełnił formalności do pustej bramki.

Po triumfie nad Sunderlandem Leicester ma 72 pkt. - o 10 więcej niż Tottenham. Koguty mogą jeszcze zniwelować tę stratę do 7 oczek (o ile pokonają Manchester United), ale nawet taki kapitał postawi drużynę Claudio Ranieriego w komfortowej sytuacji przed pięcioma ostatnimi kolejkami.

Sunderland natomiast pozostaje w strefie spadkowej i do bezpiecznych lokat traci cztery punkty.

Sunderland AFC - Leicester City 0:2 (0:0)
0:1 - Jamie Vardy 66'
0:2 - Jamie Vardy 90+5'

Sunderland AFC: Vito Mannone - DeAndre Yedlin, Lamine Kone, Younes Kaboul, Patrick van Aanholt, Jan Kirchhoff, Fabio Borini (76' Jeremain Lens), Lee Cattermole, Yann M'Vila (68' Jack Rodwell), Wahbi Khazri (68' Dame N'Doye), Jermain Defoe.

Leicester City: Kasper Schmeichel - Danny Simpson, Wes Morgan, Robert Huth, Christian Fuchs, Riyad Mahrez (81' Demarai Gray), Danny Drinkwater, N'Golo Kante, Marc Albrighton (84' Daniel Amartey), Shinji Okazaki (62' Leonardo Ulloa), Jamie Vardy.

Żółte kartki: Fabio Borini (Sunderland AFC) oraz Christian Fuchs (Leicester City).

Sędzia: Anthony Taylor.