Premier League: Efektowny Liverpool, skuteczny Origi

Liverpool FC pokonał Stoke City w niedzielnym meczu Premier League. Dwa gole w wygranym 4:1 spotkaniu strzelił rezerwowy Divock Origi.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / INA FASSBENDER

Już pierwszy celny strzał w meczu przyniósł bramkę. James Milner szybko rozegrał rzut wolny podając do Alberto Moreno, a ten długo nie myśląc kropnął z 18 metrów. Jakob Haugaard został pokonany, chociaż Duńczyk powinien lepiej zachować się w tej sytuacji.

Stoke City dobrze prezentowało się na Anfield i dość szybko doprowadziło do wyrównania. Z rzutu wolnego dośrodkował Xherdan Shaqiri i jeden z najniższych zawodników na boisku Bojan Krkić, strzałem głową zmusił Simona Mignoleta do kapitulacji.

The Potters ledwie 10 minut cieszyli się z remisu, ponieważ tym razem do siatki trafił Daniel Sturridge. Na skrzydle przedarł się Oluwaseyi Ojo i dośrodkował na trzeci metr, gdzie gracz z numerem "15" na koszulce nie miał problemów ze strzeleniem bramki.

Na drugą połowę Ojo na murawie już się nie pojawił i zastąpił go Divock Origi. Belg już pięć minut później mógł celebrować gola. Milner tym razem krótko rozegrał rzut rożny i następnie dośrodkował na trzeci metr, gdzie niepilnowany Origi nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Kwadrans później Origi podwyższył prowadzenie na 4:1. Wprawdzie z bocznego sektora boiska dośrodkowywał, ale na tyle groźnie, że Haugaard skapitulował w tej sytuacji.

Wynik spotkania nie zmienił się już i Liverpool wyprzedził Stoke. Ma na koncie 48 punktów, ale dwa zaległe mecze do rozegrania.

Liverpool FC - Stoke City 4:1 (2:1)
1:0 - Alberto Moreno 8'
1:1 - Bojan Krkić 22'
2:1 - Daniel Sturridge 32'
3:1 - Divock Origi 50'
4:1 - Divock Origi 65'

Liverpool: Simon Mignolet - Nathaniel Clyne, Martin Skrtel, Kolo Toure, Alberto Moreno, Kevin Stewart, Oluwaseyi Ojo (46' Divock Origi), Joe Allen (78' Lucas Leiva), James Milner, Roberto Firmino (63' Adam Lallana), Daniel Sturridge.

Stoke City: Jakob Haugaard - Phil Bardsley, Ryan Shawcross, Philipp Wollscheid, Erik Pieters (82' Marc Muniesa), Geoff Cameron, Giannelli Imbula, Xherdan Shaqiri (71' Mame Diouf), Ibrahim Afellay, Bojan Krkić (71' Joselu), Peter Crouch.

Żółte kartki: Erik Pieters, Ryan Shawcross (Stoke).