Puchar Anglii: Louis van Gaal może uratować sezon

Manchester United wygrał 2:1 z West Ham United w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a jedną z nich zdobył rewelacyjny 18-latek Marcus Rashford.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / Nigel Roddis

Na ławce rezerwowych po dwóch miesiącach przerwy usiadł Wayne Rooney. Anglik w poniedziałek zagrał w meczu rezerw Manchesteru United i po jego problemach z kolanem nie ma już śladu. W ataku ponownie pojawił się 18-letni Marcus Rashford, ale w pierwszej połowie nie był widoczny. Pojedynek był szybki - początkowo dominowali gospodarze, jednak później swój styl narzuciły Czerwone Diabły.

W piątej minucie w niezłej sytuacji znalazł się Enner Valencia i oddał celny strzał, jednak zdecydowanie za słaby, żeby pokonać Davida de Geę. Chwilę później Hiszpana zatrudnił Dimitri Payet, ale i tym razem uderzenie było zbyt lekkie.

W 18. minucie Marouane Fellaini znalazł się z prawej strony pola karnego i oddał strzał, który został podbity przez obrońcę, ale mimo to Darren Randolph wybił futbolówkę na korner. W pierwszej połowie jeszcze Jesse Lingard miał niezłą sytuację, lecz znów górą był Randolph.

Gole zaczęły padać na początku drugiej odsłony. W 54. minucie Rashford otrzymał piłkę przed polem karnym, przebiegł kilka metrów i mając przed sobą dwóch obrońców zdecydował się na strzał, który wylądował w okienku bramki WHU!

Niecały kwadrans później było już 2:0. To było nieco kuriozalna sytuacja, ponieważ po nieudanym strzale Anthony'ego Martiala gola udem z czterem metrów zdobył Fellaini.

Wydawało się, że gospodarze już nie podniosą się, ale 11 minut przed końcowym gwizdkiem zdobyli kontaktową bramkę. Andy Carroll zgrał futbolówkę na czwarty metr, gdzie James Tomkins dał nadzieję Młotom.

Mimo ataków do ostatnich sekund spotkania Manchester United zwyciężył 2:1 i awansował do półfinału Pucharu Anglii.

West Ham United - Manchester United 1:2 (0:0)
0:1 - Marcus Rashford 54'
0:2 - Marouane Fellaini 67'
1:2 - James Tomkins 79'

WHU: Darren Randolph - Michail Antonio, James Tomkins, Angelo Ogbonna, Aaron Cresswell - Mark Noble, Cheikhou Kouyate, Enner Valencia (62' Victor Moses), Manuel Lanzini (74' Emmanuel Emenike), Dimitri Payet, Andy Carroll.

Man Utd: David de Gea - Timothy Fosu-Mensah, Chris Smalling, Daley Blind, Marcos Rojo (69' Antonio Valencia), Michael Carrick, Marouane Fellaini, Jesse Lingard, Ander Herrera, Anthony Martial, Marcus Rashford (90' Wayne Rooney).

Żółte kartki: Andy Carroll (WHU) oraz Ander Herrera, Marcos Rojo, Michael Carrick (Man Utd).

Sędzia: Roger East.

Źródło: TVP S.A.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)