Premier League: Chelsea upokorzyła Boruca

Chelsea wygrała z ekipą Artura Boruca Bournemouth aż 4:1. Polskiego golkipera rywale dwukrotnie zaskoczyli "podcinką". Odblokował się po roku Eden Hazard.

Bartosz Zimkowski
Artur Boruc Newspix / Celtic SNS / Na zdjęciu: Artur Boruc

Chelsea bardzo szybko objęła prowadzenie na stadionie beniaminka. W piątej minucie Cesc Fabregas idealnie podał do wbiegającego w pole karne Pedro Rodrigueza, który zauważył, że Artur Boruc próbował skrócić kąt. Zdecydował się podciąć piłkę nad Polakiem i futbolówka śmignęła obok ucha naszego golkipera. To był siódmy ligowy gol Pedro i zaledwie 14. celny strzał.

Jeszcze w pierwszej połowie The Blues podwyższyli swoje prowadzenie. Znów asystę zaliczył Cesc Fabregas, ale tym razem zagrał do Edena Hazarda, który silnym, płaskim strzałem zaskoczył Boruca. Piłka poleciała w krótki róg, lecz mimo to Polak nie dał rady zatrzymać tego uderzenia. Dla Belga był to pierwszy gol w Premier League od roku czasu.

Gospodarze odpowiedzieli 120 sekund później. Po rzucie rożnym i dośrodkowaniu Simona Francisa swoją pierwszą bramkę w karierze w Premier League uzyskał Tommy Elphick. Strzał głową z pięciu metrów znalazł drogę do siatki Asmira Begovica.

W drugiej odsłonie gra była wyrównana, a Boruc nie musiał popisywać się interwencjami aż do 71. minuty. Wówczas kolejną bardzo dobrą piłkę posłał Cesc Fabregas i sam na sam z Polakiem wyszedł Willian. Brazylijczyk wziął przykład z Pedro i także podciął futbolówkę nad Borucem, a więc oddał najbardziej upokarzający dla bramkarza strzał.

W doliczonym czasie gry Chelsea postawiła kropkę nad "i". Bournemouth praktycznie nie przeszkadzało The Blues przy bramce. Matić wbiegł w pole karne i zagrał na piąty metr do Hazarda, który nie miał problemów z pokonaniem Polaka.

Londyńczycy zwyciężyli 4:1, a Bournemouth nie może być zadowolone ze swojej dyspozycji.

Bournemouth - Chelsea 1:4 (1:2)
0:1 - Pedro Rodriguez 5'
0:2 - Eden Hazard 34'
1:2 - Tommy Elphick 36'
1:3 - Willian 71'
1:4 - Eden Hazard 90+1'

Bournemouth: Artur Boruc - Simon Francis, Tommy Elphick, Steve Cook, Charlie Daniels, Marc Pugh, Andrew Surman, Dan Gosling, Junior Stanislas (78' Matt Ritchie), Lewis Grabban (64' Benik Afobe), Joshua King (64' Callum Wilson).

Chelsea: Asmir Begović - Cesar Azpilicueta, John Obi Mikel, Branislav Ivanović, Abdul Rahman Baba, Cesc Fabregas, Nemanja Martić, Pedro Rodriguez, Willian (83' Ruben Loftus-Cheek), Eden Hazard, Diego Costa.

Żółte kartki: Matt Ritchie (Bournemouth).

Sędzia: Roger East.

***

"Czerwona latarnia" ligi, a więc Aston Villa podjęła walkę z Southampton, ale mimo strzelenia dwóch bramek i tak przegrała na swoim stadionie. To już 25 ligowa porażka The Villans w tym sezonie. Święci nadal mają szansę na awans do Ligi Europy w przyszłym sezonie i do szóstego West Ham United tracą dwa punkty.

Aston Villa - Southampton 2:4 (1:2)
0:1 - Shane Long 15'
0:2 - Dusan Tadić 39'
1:2 - Ashley R. Westwood 45'
1:3 - Dusan Tadić 71'
2:3 - Ashley R. Westwood 85'
2:4 - Sadio Mane 90'