Paris Saint-Germain z drugim trofeum w sezonie 2015/2016! Zacięty finał Pucharu Ligi Francuskiej!

Paris Saint-Germain z drugim trofeum w sezonie 2015/2016! Po mistrzostwie Francji, ekipa Laurenta Blanca zdobyła Puchar Ligi Francuskiej, choć w finale z Lille OSC miała sporo kłopotów i wygrała 2:1 mimo liczebnego osłabienia!

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / IAN LANGSDON

Paryżanie byli zdecydowanym faworytem, ale to nie był dla nich spacerek, choć w 40. minucie wydawało się, że wszystko pójdzie gładko. Wtedy prowadzenie dał im strzałem sprzed pola karnego Javier Pastore. Argentyńczyk miał trochę szczęścia, bo przy tej bramce pomógł mu rykoszet od Adamy Soumaoro.

Lille nie złożyło jednak broni i tuż po przerwie zrobiło się 1:1! Wszystko dzięki sprytnemu strzałowi Djibrila Sidibe z rzutu wolnego. 23-latek posłał piłkę między nogami zawodników stojących w murze i skonsternowany Salvatore Sirigu nawet nie próbował interweniować.

Bramkowy remis już był niespodzianką, a w 70. minucie zanosiło się nawet na sensację! Za taktyczny faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał bowiem Adrien Rabiot i PSG musiało sobie radzić w osłabieniu.

Tej niepowtarzalnej szansy podopieczni Frederica Antonettiego jednak nie wykorzystali, bo już cztery minuty później w zasadzie sprezentowali przeciwnikowi gola. Soumaoro popełnił katastrofalny błąd na własnej połowie, pogubił się też Vincent Enyeama, który niepotrzebne opuścił pole karne i tuż przed nim piłkę zdążył kopnąć Angel di Maria, a ta wpadła do pustej bramki.

Ekipa Lille jeszcze szarpała, robiła co mogła, by doprowadzić do dogrywki, lecz paryżanie utrzymali skromne prowadzenie do końca i zapewnili sobie drugie w tym sezonie - po mistrzostwie kraju - trofeum. To już dla nich trzeci triumf z rzędu w Pucharze Ligi Francuskiej (dwa lata temu ograli w finale Olympique Lyon, zaś rok temu - SC Bastia).

Paris Saint-Germain - Lille OSC 2:1 (1:0)
1:0 - Javier Pastore 40'
1:1 - Djibril Sidibe 49'
2:1 - Angel di Maria 74'

Paris Saint-Germain: Salvatore Sirigu - Serge Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Layvin Kurzawa, Blaise Matuidi, Adrien Rabiot, Javier Pastore (81' David Luiz), Angel di Maria (90' Edinson Cavani), Zlatan Ibrahimović, Lucas Moura (75' Marco Verratti).

Lille OSC: Vincent Enyeama - Sebastien Corchia, Marko Basa, Adama Soumaoro, Djibril Sdibe, Rio Mavuba (77' Rony Lopes), Ibrahim Amaodou, Mounir Obbadi, Morgan Amalfitano, Eder, Sofiane Boufal.

Żółte kartki: Serge Aurier, Adrien Rabiot (Paris Saint-Germain) oraz Ibrahim Amadou (Lille OSC).

Czerwona kartka: Adrien Rabiot /70' za drugą żółtą/ (Paris Saint-Germain).