Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Zarzuty prokuratorskie po finale Pucharu Polski dla kolejnych pięciu osób

Kolejne pięć osób otrzymało zarzuty po poniedziałkowym finale Pucharu Polski. Sprawy dotyczą pobicia, wniesienia na stadion środków pirotechnicznych, a także wtargnięcia na boisko.
 Redakcja
Redakcja
Finał Pucharu Polski 2016: Lech Poznań - Legia Warszawa, kibice Lecha Newspix / Tomasz Jastrzębowski/Foto Olimpik / Finał Pucharu Polski 2016: Lech Poznań - Legia Warszawa, kibice Lecha

Jeszcze przed meczem zatrzymano dwóch nieletnich, którym przedstawiono później zarzut pobicia. Ofiarą był obcokrajowiec - Nigeryjczyk. Sprawcy odpowiedzą z art. 157 § 2. Kodeksu karnego: "Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."

Tą sprawą - z uwagi na wiek obu mężczyzn - zajmie się sąd rodzinny.

Kolejna osoba, Marek S. poniesie odpowiedzialność za wwiezienie samochodem na PGE Narodowy środków pirotechnicznych. Tę kwestię reguluje art. 50a § 1a. Kodeksu Wykroczeń, a kara to areszt, ograniczenie wolności albo grzywna nie niższa niż 3 tys. zł.

ZOBACZ WIDEO 4-4-2: race na boisku podczas PP. "Lech powinien przysłać Malarzowi wagon whisky" (źródło TVP)

Prokuratura skierowała też do sądu sprawę Tomasza M., który odpowie z art. 54. pkt 1. Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przepis ten dotyczy osób, które nie wykonują poleceń służb porządkowych lub informacyjnych, a karą jest ograniczenie wolności bądź grzywna nie niższa niż 2 tys. zł.

Z kolei Artur M. poniesie odpowiedzialność za naruszenie nietykalności cielesnej członka służby porządkowej lub informacyjnej. Za ten czyn ustawa przewiduje grzywnę w wysokości nie mniejszej niż 120 stawek dziennych, karę ograniczenia ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przypomnijmy, że już wcześniej w trybie przyspieszonym skazano Tomasza H., który za wbiegnięcie na boisko otrzymał grzywnę w wysokości 4 tys. zł oraz trzyletni zakaz wstępu na imprezy masowe. Pięć wspomnianych wyżej osób odpowie za swoje czyny w trybie zwykłym.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (7):

 • _smigol_ Zgłoś komentarz
  Edukacja, wychowanie, możliwości rozwoju dla młodych ludzi. Teraz dają kary a przed meczem wszyscy piękne się wypowiadali o oprawach i pirotechnice. Brak wychowania w społeczeństwie w
  Czytaj całość
  większości wypadków spowodowany brakiem możliwości rozwoju, osiągnięcia czegoś. Nie dziw ze frustracja wylewa się na stadionach.
  • Mariusz Brzeziński Zgłoś komentarz
   To ma byc kara? Po 50 tys a nie po 2 Niech splaca pol zycia A tak kolesie dadza po dychu i sie uzbiera A tych niby nieletnich sadzic jak doroslych Sad rodzinny powinien sie zajmowac dziecmi nie
   Czytaj całość
   gnojami
   • tomexs Zgłoś komentarz
    System i prawo powinny być tak skonstruowane żeby skutecznie wykluczać i karać winowajców dewastacji vel pojedyncze jednostki ! Karanie klubów będące następstwem popisów
    Czytaj całość
    mniejszościowych band troglodytów to przejaw bezradności PZPN ! Jednak w Polsce systemy na wszelkich płaszczyznach są tak niewydolnie skonstruowane, że kiedy przychodzi do kar stosuje się odpowiedzialność zbiorową !W piłce nożnej za jednego troglodytę zapłaci klub a w życiu codziennym za przekręty urzędasa podatnicy ! Oto kraina cebuli szczypiorem kwitnąca !
    • nieważne Zgłoś komentarz
     uwaga!!! Umów się z kobietą lub mężczyzną z Twojej okolicy -----> lubimyseks,pl
     • tomexs Zgłoś komentarz
      To jedynie powierzchowne działania i jak zwykle nie usuwają przyczyn tylko skutki !
      • Assik Zgłoś komentarz
       Wyłapać wszystkich pozamykać i jak chcą jeść w więzieniu to do roboty przy drogach. Pracujesz to jesz siedzisz głodujesz. Wyplewić idiotów.
       • piotruspan661 Zgłoś komentarz
        Jeśli obiecają, że pobiją policjanta Pan Mniejniżzero wniesie o ich ułaskawienie.
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×