Arkadiusz Milik przegapił swoją szansę! Inni Polacy sięgali po mistrzostwo kraju w XXI wieku

Redakcja
Redakcja

NIEMCY

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 2011, 2012
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 2011, 2012
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 2011, 2012 / Bayern Monachium (2015, 2016)
Sławomir Wojciechowski (Bayern Monachium) - 2000

Udział Sławomira Wojciechowskiego w mistrzowie Niemiec w 2000 roku był minimalny, wręcz niezauważalny. Do Bayernu Monachium trafił w styczniu, a więc w połowie sezonu i do jego zakończenia rozegrał w sumie trzy mecze i zdobył jedną bramkę, która i tak nie miała znaczenia, ponieważ ustalił wynik spotkania na 4:0.

W kolejnym sezonie Bayern również został mistrzem Niemiec i chociaż Wojciechowski był w kadrze Bawarczyków, to w Bundeslidze nie zagrał ani razu i nie można przypisać mu mistrzostwa.

Zupełnie inaczej było z Łukaszem Piszczkiem, Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim. To były czołowe postacie w Borussii Dortmund, gdzie dwa razy z rzędu sięgali po mistrzostwo Niemiec. "Lewy" po przenosinach do Bayernu również dwa razy mógł celebrować zdobycie tytułu.

Czy w następnym sezonie piłkarz z Polski zagra w finale Ligi Mistrzów?

Komentarze (3)
  • Lulon Zgłoś komentarz
    Tylko ze Wasyl ma swoje lata a kuszczak nie potrafił wygrysc dziadka van der Sara
    • JARASS Zgłoś komentarz
      Uważam że Arek niczego nie przegapił,zna swoją wartość,podobnie jak ci ,którzy mu kibicują. Swoją szansę na tytuł mistrzowski przegapił w/g mnie jego holenderski trener,nie znam
      Czytaj całość
      zdania obserwatorów tego meczu,ale wycofanie napastnika (najlepszego zawodnika Ajax'u w tym meczu) miast przy niekorzystnym wyniku,dołożyć drugiego, to mógł zrobić tylko ktoś jego pokroju. Arek,czas już pakować walizki. Powodzenia w nowym klubie.(przy okazji ,liczymy na Ciebie w M.E)
      • Piotr Czarnecki Zgłoś komentarz
        "Polak zagrał jeden ligowy mecz w przeciągu swojego czteroletniego pobytu na Santiago Bernabeu i na dodatek nie pełne 90 minut, a jedynie 78. Było to w sezonie 2007/2008" ... tak ? A o
        meczu Realu z Realem Saragossa gdzie Pan Jurek zagral 90 min :) ? Tak , i to byl mecz w ramach Primera Division , bylo 2:2 ... Naprawde tak ciezko o takie informacje ? Jezeli autor bierze sie za pisanie artykulu to chociaz moglby pisac zgodnie z prawda. 78 minut zagral faktycznie przeciwko Almerii ale to byl sezon 2010/2011 i to byl ostatni sezon Jurka . Wiec lacznie zagral 2 mecze ligowe a nie 1. W sezonie 2007/2008 zagral przeciwko realowi saragossa a w 2010/2011 przeciwko Almerii. Nie zapominajmy o wystepach Jurka w Pucharze Króla czy na przyklad rowniez przeciwko Auxerre w Lidze Mistrzów :)