Wyjazdowa wygrana Milanu, szybka "czerwień" 18-latka

AC Milan pokonał na wyjeździe Bolognę 1:0 (1:0) w meczu 37. kolejki Serie A. Gospodarze przez większą część meczu grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Amadou Diawary.

Karol Borawski
PAP/EPA / GIORGIO BENVENUTI

Gospodarze, którzy w ostatnich 11 meczach Serie A wygrali zaledwie raz, bardzo źle weszli w mecz. Wszystko za sprawą Amadou Diawary. 18-letni zawodnik w 6. minucie zobaczył żółtą kartkę po kłótni z Maurim, a sześć minut później sędzia Daniele Doveri ukarał go po raz drugi, tym razem po faulu na Montolivo.

Po czerwonej kartce dla piłkarza Bologny goście odważniej zaczęli atakować bramkę Da Costy, ale próby Hondy i Luiza Adriano zostały powstrzymane przez defensywę rywali, a w 29. minucie piłka po strzale Mauriego minimalnie poszybowała nad poprzeczką.

Piłkarze Cristiana Brocchiego dopięli swego jeszcze przed przerwą. W 39. minucie Luiz Adriano został sfaulowany w polu karny przez Da Costę, a jedenastkę na gola zamienił Carlos Bacca.

W 57. minucie na boisku pojawił się Andrea Bertolacci, a kilkadziesiąt sekund później został ukarany żółtą kartką. Doveri uznał, że zawodnik Milanu "nurkował" próbując wymusić decyzję na arbitrze. Pięć minut później "żółtko" obejrzał również Davide Calabria.

W 72. minucie potężnym strzałem lewą nogą popisał się Montolivo, piłkę na rzut rożny zdołał jednak odbić Rossettini. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry piłka znalazła się w bramce gości. Trafienie nie zostało jednak uznane, sędzia odgwizdał spalonego.

Dzięki sobotniej wygranej AC Milan ma po 37. kolejkach 57 punktów, Bologna pozostała z dorobkiem 41 oczek. W ostatniej kolejce piłkarze z Mediolanu podejmą AS Roma, a za dwa tygodnie zmierzą się z Juventusem w finale Pucharu Włoch.

Bologna FC - AC Milan 0:1 (0:1)
0:1 Carlos Bacca (k.) 40'

Bologna: Angelo Da Costa - Daniele Gastadello (72' Saphir Taider), Luca Rossettini (90, Alex Ferrari), Marios Oikonomou, Adam Masina, Matteo Brighi, Camilo Zuniga (80' Anthony Mounier), Emanuele Giaccherini, Amadou Diawara, Franco Brienza, Sergio Floccari.

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Philippe Mexes, Mattia De Sciglio, Alessio Romagnoli, Davide Calabria, Riccardo Montolivo, Juraj Kucka (70' Andrea Poli), Jose Mauri (58' Andrea Bertolacci), Keisuke Honda (84' Kevin Prince Boateng), Luiz Adriano, Carlos Bacca.

Żólte kartki: Amadou Diawara, Marios Oikonomou, Angelo da Costa, Emanuele Giaccherini (Bologna), Jose Mauri, Phillippe Mexes, Andrea Bertolacci, Davide Calabria, Alessio Romagnoli (AC Milan)

Czerwona kartka: Amadou Diawara (12', Bologna)

Sędzia: Daniele Doveri

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)